Absurdné, Lazio môže po sto rokoch dodatočne získať titul!

Lazio Rím
Zdroj: TASR

"Srdciari" z Lazia však tvrdia, že trofej si naopak zaslúžil rímsky klub, pretože bol najlepším z celej strednej aj južnej časti Talianska.

Taliansky futbalový klub Lazio Rím sa po vyše 100 rokoch môže dočkať tretieho majstrovského titulu v histórii. O unikátnom spôsobe zisku trofeje rozhodne národná federácia FIGC 4. augusta po tom, ako sa na petíciu za jej pridelenie podpísalo 32.000 ľudí.

Pôvod majstrovského úspechu Lazia siaha do ročníka 1914/1915, keď bola futbalová súťaž na Apeninskom polostrove rozdelená do oblastných divízií. Tradičné finále medzi víťazmi severnej a južnej časti sa však pre boje v 1. svetovej vojne neuskutočnilo.

Po ukončení konfliktu ocenili vtedajší funkcionári titulom klub z Janova, ktorý ovládol severnú divíziu. "Srdciari" z Lazia však tvrdia, že trofej si naopak zaslúžil rímsky klub, pretože bol najlepším z celej strednej aj južnej časti Talianska.


Ako informujú periodiká Corriere dello Sport Stadio a La Repubblica, právnik a zároveň fanúšik klubu Gian Luca Mignogna vytvoril online petíciu za pridelenie titulu Laziu. Elektronicky sa pod ňu podpísalo viac ako 32.000 ľudí. Celý projekt podporilo vedenie "bielo-modrých" aj fanúšikovské skupiny.

Lenže takýto druh snahy o získanie majstrovskej trofeje sa nepáči mestskému rivalovi AS Rím. Ak by ju FIGC pridelila Laziu, v počte získaných titulov by sa klub vyrovnal slávnejšiemu AS. "Ak im to priznajú po 100 rokoch, bude to jedna veľká groteska. Najférovejšie by bolo, ak by ho nedali ani jednému klubu, pretože otvoriť prípad po toľkých rokoch je absurdné," vyjadril sa bývalý hráč "vlkov" Giancarlo De Sisti.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti