OH? Zabudnite, iná udalosť bola celosvetovo najsledovanejšia

Štart VC Maďarska. Vpravo na vedúcej pozícii Nico Rosberg na Marcedese a vľavo jeho tímový kolega Lewis Hamilton.
Štart VC Maďarska. Vpravo na vedúcej pozícii Nico Rosberg na Marcedese a vľavo jeho tímový kolega Lewis Hamilton. Zdroj: TASR

Nechýbajú ani najrýchlejšie motoristické preteky.

Pre našincov typické udalosti, ale aj tie, ktoré nám až tak veľmi nevoňajú. Portál top5.com priniesol rebríček piatich celosvetovo najsledovanejších športových udalostí, medzi ktorými nechýbajú olympijské hry či majstrovstvá sveta vo futbale.

5. Veľká cena Monaka F1

Prestížny pretek píše históriu už od roku 1929, VC Monaka je považovaná za jednu z najpopulárnejších počas sezóny. Priemerne ho každý rok sleduje zhruba 25 miliónov ľudí, pričom počet z roka na rok postupne rastie.

Jedinou výnimkou bol rok 2012, keď sledovanosť bola nízka pre pretrvávajúci dážď, ktorý znamenal prerušenie pretekov.

4. Super Bowl XLVI

Play-off finálovej série v americkom futbale v roku 2012 bol najsledovanejším v histórii. "Veľkú hru" medzi NY Giants a New England Patriots si pozrelo 111,5 milióna divákov.

Zdroj: TASR/AP

3. semifinále MS v krikete 2011

Najsledovanejším duelom tohto šampionátu nebolo finále, ale semifinálový duel veľmocí a odvekých rivalov tohto športu Indiou a Pakistanom. Odhaduje sa, že neuveriteľná miliarda divákov si nenechala tento zápas ujsť. Nakoľko to nie je isté, zostávame "len" pri niekoľkých stovkách miliónoch.

Zdroj: TASR/AP

2. olympijské hry v Pekingu 2008

Tento športový sviatok má oproti iným výhodu, nakoľko trvá viacero dní. Otvárací ceremoniál olympijských hier v čínskom Pekingu v roku 2008 videlo údajne 600 miliónov divákov. Tento počet sa blíži tomu, ktorý si pozrelo finálový zápas MS vo futbale v roku 2010.

1. finále MS vo futbale 2010

Majstrovstvá sveta vo futbale sa konajú v každý druhý párny rok, naposledy boli v roku 2014 v Brazílii. Finále šampionátu spred šiestich rokov medzi Španielskom a Holandskom odhadom videlo sedem stoviek miliónov priaznivcov.

Zdroj: AP

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rebríček

Dôležité udalosti