Prišiel, šliapol do pedálov a zvíťazil: Takto sa začala rozprávka Petra Sagana

Mladý Peter Sagan (15) vyhral preteky Regiónom Orlicka
Zdroj: SKP Duha Lanškroun

Takmer presne pred desiatimi rokmi sa začala písať rozprávka, v ktorej hrá hlavnú úlohu Peter Sagan.

Je to už 10 rokov od doby, keď pätnásťročné "ucho" Peter Sagan prišiel ako kadet na jeden z najťažších juniorských etapových pretekov v ČR - Regiónom Orlicka. V úvodnej 80-kilometrovej etape mladý Sagan nevynikol. V druhej etape - rannej časovke už čo to naznačil, keď si bez časovkárskeho špeciálu vyjazdil 10. priečku.

Zdroj: SKP Duha Lanškroun

Na štart tretej kopcovitej etapy nastúpil v modrom drese pre najlepšieho kadeta. Slováka, ktorý bol o hlavu nižší ako väčšina jeho súperov si nikto nevšímal. To sa zmenilo práve po tretej etape. V nej Sagan na svojom bicykli Vector s najobyčajnejšou výbavou nedal nikomu šancu a zaskočil aj skúsených juniorov.

Zdroj: SKP Duha Lanškroun

Do štvrtej etapy nastúpil Sagan ako vedúci „muž" pretekov s náskokom 14 sekúnd. Náskok si postrážil a ešte okrem toho dokázal rozbehnúť skvelý finiš pre svojho brata Juraja, ktorý vyhral. Regiónom Orlicka sú české etapové preteky pre juniorov, ktorý sa jazdí v okolí Ústecka - Orlicka na Lanškrounsku. Najmladším víťazom v histórii podujatia sa stal vtedy „neznámy Slovák" Peter Sagan.

Organizátori podujatia pozývajú na tohtoročnú edíciu pretekov.

Zdroj: SKP Duha Lanškroun

BRATISLAVA/cyklonovinky.cz, kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti