Vedci odhalili tajomstvo Ronaldových nechytateľných striel

Vedci sa zamerali na Ronalda.
Zdroj: TV Markíza

Aj keď vedci odhalili ako Ronaldo kope do lopty, nie je jednoduché to napodobniť a niekedy sa vám to nepodarí ani po rokoch tvrdého tréningu.

Odhalili tajomstvo jeho nechytateľných striel. Priame kopy Cristiana Ronalda často vyzerajú, akoby popierali zákony fyziky. Vedci im ale konečne prišli na kĺb. A tajomstvo nie je ukryté v kostičke navyše v kanonierovej nohe, ani v jeho výnimočnej svalovej hmote.

Niekedy sa mu darí inokedy nie. Jedno je však isté. Proti Ronaldovým priamym kopom sú takmer všetci brankári bezbranní. A prečo je to tak ? Toto je vysvetlenie fyzika.

"Tá lopta sa vôbec neotáča a keď sa pohybuje správnou rýchlosťou, ani nie príliš rýchlo ani nie príliš pomaly, tak za ňou vzniká náhodné vírivé prúdenie, ktoré sem tam loptu zoberie doprava alebo sem tam doľava" hovorí fyzik.

Vedcom sa dokonca podarilo vypočítať kedy a za akých okolností takýto jav môžeme pozorovať.

Aj keď vedci odhalili ako Ronaldo kope do lopty, nie je jednoduché to napodobniť a niekedy sa vám to nepodarí ani po rokoch tvrdého tréningu. A zaujímavé je, že aj keď Ronaldo dokáže zázračne kopnúť do lopty, ani on nikdy nevie kde skutočne skončí. Viac v reportáži Dávida Vida.BRATISLAVA/ TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti