Olympijský oheň možno zapáli Pelé

Brazílsky "kráľ futbalu" Pelé a argentínska legenda Diego Maradona na archívnej snímke.
Zdroj: TASR/AP

Organizátori olympijských hier zatiaľ správu nekomentovali, ale podľa O Globo sa hlavný producent otváracieho ceremoniálu Abel Gomes stretol s Pelém v jednej z reštaurácií v Riu.

Legendárny brazílsky futbalista Pelé je podľa portálu O Globo mužom, ktorý zapáli olympijský oheň na piatkovom otváracom ceremoniáli v Rio de Janeiro. Konečné slovo však bude mať spoločnosť, ktorá riadi jeho styk s verejnosťou. Informovala agentúra DPA.

Podľa O Globo organizátori oslovili 75-ročného Pelého, aby na štadióne Maracana zapálil oheň a symbolicky tak odštartoval olympijské hry. On však uviedol, že to ešte musí prekonzultovať so svojimi odborníkmi na styk s verejnosťou. Pelé okrem iného povedal, že na piatok má naplánované viaceré oficiálne stretnutia.

Organizátori olympijských hier zatiaľ správu portálu nekomentovali, ale podľa O Globo sa hlavný producent otváracieho ceremoniálu Abel Gomes stretol s Pelém v jednej z reštaurácií v Riu. Správa prišla uprostred špekulácií, kto bude posledným z 12.494 ľudí, ktorí niesli olympijský oheň z gréckej Olympie až na štadión Maracana.

V stredu organizátori zverejnili viaceré osobnosti, ktoré ponesú olympijskú pochodeň v uliciach Ria. Sú medzi nimi futbalista Cafu, futbalový tréner Carlos Alberto Parreira, plážová volejbalistka Jackie Silvaová, či modelka Helo Pinheirová.

Edson Arantes dos Nascimento, alebo Pelé je trojnásobný majster sveta v drese Brazílie a vo svojej kariére strelil viac ako 1000 gólov. V roku 1999 ho Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zvolil za najlepšieho športovca storočia.

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti