Šport

Už sú doma. Žampa poukázal na veľký paradox

Žampa a Kuzminová.jpg

S úsmevom.

V skorých ranných hodinách pricestovala domov hlavná časť slovenskej výpravy zo ZOH v Soči.

Priniesla pod Tatry jedinú medailu zásluhou biatlonistky Anastasie Kuzminovej, ktorá obhájila zlato v šprinte na 7,5 km. Vedenie výpravy malo pritom pred začiatkom ZOH vyššie ambície.

"Chcela by som tak poďakovať športovcom aj realizačným tímom, že sa správali a reprezentovali tak, ako sa patrí. Keď som povedala, že donesieme tri-štyri medaily, neboli to nadnesené ciele," povedala vedúca výpravy Jana Gantnerová.

Okrem Anastasie Kuzminovej dosiahol skvelý úspech lyžiar Adam Žampa. V slalome aj v superkombinácii sa dokázal prebojovať do elitnej desiatky a predstihol aj mnohých svetových lídrov.

"Moje účinkovanie hodnotím ako veľmi pozitívne. Sám som nečakal, že by som mohol niečo podobné dosiahnuť. Piate miesto v superkombinácii ma nakoplo. Viac si však cením šieste miesto v slalome," okomentoval svoje vystúpenie talentovaný lyžiar.

Zároveň však s humorom poukázal na výrazný paradox v oslavách dosiahnutých výsledkov. "Rád by som však vyzdvihol úspech Nasti. Zvlášť, keď sa niekto dokáže ospravedlniť za 6. miesto, až mi je blbé, že ja sa takým miestom chválim," dodal s úsmevom.Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.