Berlusconi predáva AC Miláno za 740 miliónov eur

Futbalisti AC Miláno pózujú pred finálovým zápasom Ligy Majstrov proti Liverpoolu 23. mája 2007. AC Miláno vyhralo.
Futbalisti AC Miláno pózujú pred finálovým zápasom Ligy Majstrov proti Liverpoolu 23. mája 2007. AC Miláno vyhralo. Zdroj: TASR

Dohoda zaväzuje kupujúcich v nasledujúcich troch rokoch k navýšeniu kapitálu a hotovostným injekciám v celkovej výške 350 miliónov eur.

Obdobie Silvia Berlusconiho na čele futbalového klubu AC Miláno sa po vyše 30 rokoch končí. Fininvest, investičná firma Berlusconiových, podpísala s čínskymi investormi predbežnú dohodu o predaji 99,9 % za 740 miliónov eur, vrátane dlhu v hodnote zhruba 220 miliónov eur. Podľa agentúry Bloomberg záväzná zmluva sa očakáva ešte v tomto roku.

Dohoda zaväzuje kupujúcich v nasledujúcich troch rokoch k navýšeniu kapitálu a hotovostným injekciám v celkovej výške 350 miliónov eur. Finančným poradcom čínskej strany bola spoločnosť Rothschild & Co., právnym poradcom bola firma Gianni, Origoni, Grippo, Cappelli & Partners. Fininvestu pomáhali Lazard a BNP Paribas a talianska právnická firma Chiomenti.
Čínski investori tak okrem AC Miláno budú vlastniť aj druhý klub, Inter Miláno. Najnovšia kúpa podčiarkuje snahu čínskych investorov nakupovať futbalové kluby po celom svete.

Podľa Bloombergu to bol práve Berlusconi, ktorý prevzal kontrolu nad klubom v roku 1986. Jeho veľkorysé investície v prvých rokoch prilákali mimoriadne talentovaných hráčov a aj vďaka tomu sa AC Miláno stalo jedným z najslávnejších klubov. Klub sa však v posledných rokoch stal len tieňom tímu, ktorý pravidelne bojoval o najvyššie ocenenia.

RÍM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti