Beňuš aj Grigar zvládli kvalifikácie a do semifinále postúpili z popredných miest

Matej Beňuš v kvalifikácii single kajakárov na OH v Riu.
Matej Beňuš v kvalifikácii single kajakárov na OH v Riu. Zdroj: TASR

Kajakár Matej Beňuš skončil šiesty, kanoista Jakub Grigar štvrtý.

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš sa pri svojej premiére pod piatimi kruhmi prebojoval do semifinále v kategórii C1. Z kvalifikácie postúpil časom 95,05 s zo šiesteho miesta.

Zverenec Juraja Minčíka potvrdil dobrú znalosť trate a aj napriek náročným poveternostným podmienkam zašiel svoju kvalifikačnú jazdu bezchybne. "Som spokojný s prvou jazdou, išlo sa mi dobre," uviedol Beňuš v cieli. "Trať tu nie je príliš náročná, taká normálna." Lepší čas v prvej jazde mal o 94 stotín sekundy iba Brit David Florence.

Silný vietor prinútil v nedeľu organizátorov OH meniť časový program kvalifikácie vodných slalomárov a štart posunuli v porovnaní s pôvodným plánom o hodinu neskôr. Semifinálové a finálové jazdy sú na programe v utorok 9. augusta od 13.30 h (18.30 SELČ).

Do semifinále aj kajakár Jakub Grigar

Na olympijskom kanáli v Riu obsadil štvrté miesto a časom 87,85 sekundy zaostal o sekundu za víťazným Talianom Giovannim De Gennarom.  Člen KTK Dukla Liptovský Mikuláš síce dostal v druhej kvalifikačnej jazde dvojsekundovú penalizáciu, ale svoj čas z prvej jazdy dokázal vylepšiť o 1,31 sekundy.

"Som šťastný. Už pred druhou jazdou som vedel, že postúpim, tak som mohol ísť riskantnejšie. Z toho pramenila aj tá moja chyba, ale išlo sa mi dobre a dosiahol som najrýchlejší čas," povedal Grigar v cieli.

Semifinále a finále je na programe v stredu 10. augusta od 13.30 h (18.30 SELČ).

Zdroj: TASR

     
RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti