Kanadský plavec ukazuje pred každým pretekom prostredník otcovi

Santo Condorelli na juniorských pretekoch.
Santo Condorelli na juniorských pretekoch. Zdroj: TASR

Ten mu gesto vždy vráti.

Ak náhodou budete pozerať jednu z mužských plaveckých disciplín v ktorej štartuje Kanaďan Santo Condorelli, nezľaknite sa. Dosť pravdepodobne totižto ukáže prostredník. V tomto prípade to nie je agresívne gesto, iba odkaz otcovi a trénerovi v jednej osobe. Ten mu ho pred každým pretekom opätuje.

Ide o rituál, ktorý si dvojica vytvorila, keď mal Santo iba osem rokov. Starší a väčší súperi ho totižto často zastrašovali a šikanovali. Otec Joseph Condorelli preto vymyslel vec, ktorá mala mladému plavcovi dodať sebavedomie.

„Povedal mi, že si musí sám vybudovať sebadôveru a že mám kašlať na všetkých súperov. Zakaždým, keď sa postavíš na štart, ukáž mi prst a ja ti ho opätujem, poradil mi," vysvetľuje kanadský plavec z americko-japonsko-talianskymi koreňmi.

Gesto vztýčeného prostredníka musel časom zmierniť. Nerobí ho už tak okato, väčšinou iba tesne pred tvárou. Na juniorských pretekoch totiž jeho otec sedel priamo za televíznou kamerou, a tak to vyzeralo, akoby Santo ukazoval prst divákom. Neskôr sa za to ospravedlnil. Vo videu si to môžete pozrieť v čase po 1:30:


Práve zvláštny predpretekový rituál priniesol kanadskému olympijskému plaveckému tímu viac pozornosti Či si to trúfne urobiť aj na takom veľkom fóre, akým je olympiáda, je otázne. Zatiaľ má za sebou štart v štafete na 100 metrov voľným spôsobom, kde si ho ale kamery veľmi nevšímali. Vo utorok sa však v tejto disciplíne postaví na individuálny štart a vo štvrtok ho ešte čaká 50 metrová dĺžka.

RIO DE JANEIRO/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti