MS 2017: Tu je rozpis, kedy a s kým budú hrať Slováci

Tréner Zdeno Cíger počas tréningu v hale Športového paláca Jubilejnyj v Petrohrade.
Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger počas tréningu v hale Športového paláca Jubilejnyj v Petrohrade na 80. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Zdroj: TASR

Zloženie skupín potvrdila IIHF už po tohtoročnom šampionáte v Moskve a Petrohrade, pričom rozdelenie predurčil rebríček IIHF.

Slovenskí hokejisti otvoria svoje účinkovanie na budúcoročných majstrovstvách sveta v sobotu 6. mája súbojom s nováčikom elitnej kategórie Talianskom.

V základnej A-skupine v Kolíne nad Rýnom sa ďalej stretnú s Lotyšskom, Dánskom, domácim Nemeckom, Ruskom, USA a Švédskom. Zápasový rozpis zverejnila v utorok Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zloženie skupín potvrdila IIHF už po tohtoročnom šampionáte v Moskve a Petrohrade, pričom rozdelenie predurčil rebríček IIHF. Slováci podobne ako na predošlých dvoch šampionátoch začnú na MS 2017 s "papierovo" ľahšími súpermi a najväčších favoritov na postup majú až na záver skupiny.

Začíname s nováčikom - Talianskom

S Talianmi sa stretnú v sobotu o 16.15 h, nasleduje nedeľňajší súboj s Lotyšskom (20.15). Po dni voľna ich čaká ďalší dvojboj - v utorok 9. mája proti Dánom a o deň neskôr proti Nemcom (oba o 20.15). Potom majú dva dni oddych a po pauze odohrajú tri stretnutia s favoritmi - v sobotu 13. mája proti "zbornej" (16.15), o necelých 24 hodín neskôr proti Američanom a účinkovanie v A-skupine uzavrú duelom so Švédskom v utorok 16. mája o 12.15.

Oproti tohtoročnému turnaju v Rusku sa slovenskí reprezentanti stretnú v Kolíne až s piatimi "novými" súpermi, rovnakými z Petrohradu budú len Nemci a Američania. "Nenavyberáme si. Myslím si, že každý rok sú v jednej či druhej skupine kvalitné mužstvá. Je to dokonca natoľko vyrovnané, že medzi papierovo slabšími tímami nie je nikto výrazným outsiderom a konkurencia medzi nimi je veľká. Na druhej strane sú tam favoriti ako Švédi, Rusi a Američania, ktorí sú stabilne silní," povedal ešte v máji pre TASR tréner národného tímu Zdeno Cíger.

Parížsku B-skupinu tvoria tohtoroční finalisti - majstrovská Kanada a Fínsko, okrem nich a domácich Francúzov sa v nej predstavia i Česi, Švajčiari, Bielorusi, Nóri a Slovinci. Šampionát odštartuje v piatok 5. mája o 16.15 h súbojom Švédov s Rusmi v A-skupine, Kanaďania začnú svoju cestu za obhajobou titulu o 20.15 duelom s Českom. Zápasom so "Suomi", ktorý bude reprízou finále MS 2016, potom zakončia v utorok 16. mája skupinové boje.

Slováci odohrali svoje zápasy v Kolíne nad Rýnom aj na MS 2010, kde obsadili konečné 12. miesto. V tamojšej Lanxess Arene s kapacitou 18.500 miest sa uskutoční 34 zápasov vrátane semifinále aj súbojov o medaily. Parížska hala Bercy - AccorHotels Arena (14.500) bude dejiskom 30 duelov vrátane dvoch štvrťfinále.

Zloženie základných skupín pre MS 2017 v Kolíne a Paríži:

A-skupina (Kolín):
Rusko, Švédsko, Nemecko, SLOVENSKO, USA, Lotyšsko, Dánsko, Taliansko
B-skupina (Paríž):
Kanada, Fínsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nórsko, Francúzsko, Slovinsko

Program zápasov SR v A-skupine MS 2017
sobota 6. mája 16.15:

SR - Taliansko
nedeľa 7. mája, 20.15
Lotyšsko - SR
utorok 9. mája, 20.15
SR - Dánsko
streda 10. mája, 20.15
SR - Nemecko
sobota 13. mája
16.15: Rusko - SR
nedeľa 14. mája
16.15: SR - USA
utorok 16. mája, 12.15
Švédsko - SR

KOLÍN NAD RÝNOM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti