Hrašnová chcela v Riu dosiahnuť najlepší olympijský výsledok. Nedostala sa ani do finále

Martina Hrašnová.
Martina Hrašnová. Zdroj: TASR

V A-skupine dosiahla výkon 67,63 m, čo jej stačilo iba na celkové 19. miesto.

Slovenskej kladivárke Martine Hrašnovej nevyšla kvalifikácia na OH v Riu de Janeiro. V A-skupine dosiahla výkon 67,63 m, čo jej stačilo iba na celkové 19. miesto. Rovnako ako v Londýne 2012 tak nepostúpila do finále ženskej súťaže.

"Plán bol samozrejme iný, predpokladala som, že to finále tam bude. Do posledného pokusu som sa snažila, bojovala a verila som tomu, no žiaľ, tie metre neprišli. Múdrejšia budem, keď si rozanalyzujem video. Dnes však vo mne asi viac nebolo," povedala po kvalifikácii sklamaná kladivárka.

Kvalifikačný limit na priamy postup bol 72 m, ktorý splnili iba tri kladivárky - svetová rekordérka Anita Wlodarczyková z Poľska (76,93), Číňanka Wen-siou Čang (73,58) a Venezuelčanka Rosa Rodriguezová (72,41). Finále je na programe v pondelok 15. augusta o 15.40 SELČ.

Hrašnová sa vyslovila, že by v Riu rada dosiahla svoj najlepší olympijský výsledok. V Pekingu 2008 skončila výkonom 71,00 m ôsma, v Londýne 2012 nepostúpila z kvalifikácie (68,41). Dvojnásobná vicemajsterka Európy (2012, 2014) a bronzová z MS 2009 hodila na úvod na Olympijskom štadióne v Riu 67,63 m. Jej ďalšie výkony mali klesajúcu tendenciu. Pri druhom pokuse jej namerali 66,10 m a svoje vystúpenie v kvalifikačnej skupine ukončila v tretej sérii výkonom 64,32 m. Hrašnová tak ďaleko zaostala za očakávaniami a po vystúpeniach 16 kladivárok v A-skupine jej patrila priebežná 10. pozícia. Do finále postupovalo najlepších dvanásť z oboch skupín. Po tom, čo v B-skupine prekonali Hrašnovej výkon tri súperky, bolo jasné, že do finále sa slovenská reprezentantka neprebojuje. Napokon skončila v konkurencii 32 kladivárok na 19. mieste.

"Prvý pokus som sa snažila hlavne neprepáliť, aby bol taký koncentrovaný a dobre technicky zvládnutý. Potom som sa snažila zabrať viac. Asi ma to už technicky rozhodilo a nebolo to ono. Pri poslednom som mala pocit, že by mohol ísť ďalej... Nejde mi do hlavy, prečo to nevyšlo, mrzí ma to," dodala Hrašnová.

RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Rio 2016

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.