Amerického olympijského plavca vytiahli z taxíka a okradli o všetko

Ryan Lochte.
Ryan Lochte. Zdroj: TASR/AP

Pri čine naňho mierili zbraňou, informoval portál Fox Sports s odvolaním sa plavcovu matku Ileanu Lochteovú.

Amerického plavca Ryana Lochteho okradli v dejisku olympijských hier po oslavách konca plaveckých súťaží v Riu de Janeiro 2016. Pri čine naňho mierili zbraňou, informoval portál Fox Sports s odvolaním sa plavcovu matku Ileanu Lochteovú, ktorej syn ihneď zatelefonoval. Správy neskôr potvrdil aj Americký olympijský výbor (USOC).

Lochteho olúpili spoločne s tromi reprezentačnými kolegami - Gunnarom Bentzom, Jackom Congerom a Jimmym Feigenom - po akcii, na ktorú ich pozval brazílsky plavec Thiago Perreira.

Americkej televízii NBC ponúkol výpoveď aj samotný Lochte: "Títo chlapi k nám prišli s odznakmi, ničím iným. Žiadne lampáše, nič, len policajné odznaky. Museli sme opustiť taxík. Vytasili na nás zbrane a povedali nám, aby sme si ľahli na zem. Ja som odmietol, pretože som vedel, že sme neurobili nič zlé. Potom prišiel ku mne jeden chlapík, priložil mi zbraň k čelu a povedal: 'Na zem!' Vzali nám peniaze, peňaženky, všetky doklady a mne aj mobilný telefón," priznal Lochte, ktorý sa v Riu predstavil v dvoch disciplínach. V štafete na 4x200 m voľným spôsobom získal zlato.

RIO DE JANEIRO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti