Šport

Česká hokejová repre má staronového trénera

Tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Růžička.
Tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Růžička. Zdroj: SITA

Hadamczika nahradí Růžička.

Staronovým trénerom českej hokejovej reprezentácie sa stane Vladimír Růžička, ktorého v stredu tretíkrát zvolil do funkcie Výkonný výbor Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH). Spod zmluvy ho uvoľnilo vedenie Slavie Praha pod podmienkou, že pri kormidle národného tímu zotrvá až do konca pražského šampionátu v roku 2015.

Definitíva ohľadom podpisu novej zmluvy síce ešte nepadla, v súčasnosti sa však doťahujú už len detaily. "Pokiaľ nie je podpísaný kontrakt, nemôžem povedať, že je to hotové. Podali sme si ruky, riešime už len detaily. Chceme mu dať čas, aby si vybral realizačný tím," cituje portál idnes.cz slová prezidenta ČSLH Tomáša Krála.

Zdroj: SITA

Růžička podpísal v lete minulého roka dlhodobý kontrakt so Slaviou Praha. Vedenie "zošívaných" ho však v stredu na svojom zasadnutí uvoľnilo spod zmluvy pre potreby reprezentácie pod podmienkou, že bude Česko viesť minimálne do konca svetového šampionátu v roku 2015, ktorý sa uskutoční práve v Prahe.

Ani samotný Růžička by nechcel zotrvať pri národnom tíme dlhšie, šancu by rád dal aj iným trénerom. "Až po šampionáte v Prahe si môžeme povedať, či to bolo dobré alebo zlé. Potom sa môžeme rozhodnúť, čo bude ďalej," uviedol. Od tragickej smrti bývalého kouča ČR Ivana Hlinku v roku 2004 totiž viedol reprezentačný výber len on a Alois Hadamczik. Jeho asistentom by sa po sezóne mohol stať Josef Jandač, ktorý ako jeden z kandidátov ponuku ČSLH pre zmluvu v Sparte Praha odmietol.

Päťdesiatročný Růžička viedol českú reprezentáciu v minulosti už dvakrát, v rokoch 2005 a 2010 s ňou získal na MS zlato. V oboch prípadoch ho po ukončení angažmánu pri národnom mužstve vystriedal Alois Hadamczik, ktorý odstúpil v pondelok po šiestom mieste na ZOH v Soči.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.