Varga o Brownleeovcoch: Bratská láska ide bokom, o zlato by sa aj pobili

Alistair Brownlee pózuje so zlatou medailou a vľavo jeho brat Jonthan so striebornou medailou v triatlone na OH v Riu.
Zdroj: TASR/AP

Richard Varga okrem iného prezradil aj, ktorému z bratov Brownleeovcov fandil viac.

Súrodenecká láska je silné puto, no u triatlonových bratov Brownleeovcov ide na pretekoch bokom. I na olympiáde. "Ak by museli, v cieli by sa o triumf aj pobili," povedal ich kamarát Richard Varga.

Práve táto britská bratská dvojica sa vo štvrtok pobila o olympijské zlato v Rio de Janeiro. Alistair a Jonathan sa blížili do cieľa bok po boku, pričom ich najbližší prenasledovatelia zaostávali v záverečných stovkách metrov o vyše pol minúty. Zdalo sa, že by sa mohli o zlato pokojne aj podeliť a finišovať naraz, no to u tejto dvojice nehrozí.

Zdroj: TASR/AP

Bratia si nič nedarujú

"Naozaj nie," zasmial sa Varga. "Oni sú až príliš súťaživí, jeden druhému si nič nedarujú, pokojne by si dali v cieli päsťou," odpovedal slovenský triatlonista na otázku TASR: "No o dve minúty sú opäť v pohode. Objímu sa a všetko je dobré."

Nakoniec sa z triumfu tešil o dva roky starší Alistair, ktorý tak obhájil titul spred štyroch rokov z domácich hier v Londýne. Varga mal ale druhého favorita. "Chceli to vedieť aj britské médiá, ale poviem to až vám. Viac som to želal Jonathanovi. Alistair mal viac zranení a psychicky mal veľmi náročné štyri roky, z tohto hľadiska si to naozaj zaslúžil on.Jonathan však tomu obetoval viac, viac trénoval a posledný rok bol o kúsok lepší."

Zdroj: TASR/AP

Trénujú spolu a navzájom sa podporujú

Dvadsaťsedemročný Varga sa s dvojicou i celým britským tímom pozná viac ako dobre. Už niekoľko rokov s nimi trénuje a vybudovali si kamarátsky vzťah, navzájom sa podporujú a držia si palce.

"Aj oni dúfali, že skončím do prvej desiatky, rovnako aj všetci tréneri, takže som ich trošku sklamal. Ale aspoň, že splnili tú svoju časť," dodal Varga, ktorý plánoval skončiť v Top 10, no nakoniec sa mu ušlo jedenáste miesto.

RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Rio 2016

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.