Fantastické, Slovensko má ďalšiu medailu! Postaral sa o ňu štvorkajak

Slovenský štvorkajak v zložení zľava Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka pózuje so striebornými medailami.
Slovenský štvorkajak v zložení zľava Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka pózuje so striebornými medailami. Zdroj: TASR

Pozrite si, ako v tesnom finiši predbehli Čechov a získali striebro.

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získal na OH v Riu de Janeiro striebro. Úradujúci majstri sveta finišovali v A-finále K4 na 1000 m na druhom mieste s takmer trojsekundovou stratou za suverénnym nemeckým kvartetom Marcus Gross, Max Hoff, Tom Liebscher, Max Rendschmidt.

Pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku je to štvrtá olympijská medaila v ére samostatnosti. Káštvorka sa na Lagoa Stadium postarala o štvrtý cenný kov pre SR v Riu. Zlato vybojovali v Brazílii vodní slalomári bratranci Ladislav a Peter Škantárovci (C2) a Matej Tóth v chôdzi na 50 km. Striebro ukoristil na divokej vode Matej Beňuš (C1).

Zdroj: TASR

Pred londýnskou olympiádou nastali trenice okolo zloženia posádky. V anglickej metropole slovenská vlajková loď štartovala bez bratov Riszdorferovcov s novým "háčikom" Petrom Gellem a Martinom Jankovcom. Na méte 250 m ešte figurovala na medailových priečkach, v závere však zaostala za konkurentmi a v cieli bolo z toho napokon iba šieste meisto.

výsledky A-finále K4 na 100é m

1. Marcus Gross, Max Hoff, Tom Liebscher, Max Rendschmidt (Nem.) 3:02,140
2. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) +2,900
3. Josef Dostal, Daniel Havel, Jan Sterba, Lukas Trefil (ČR) +3,030
4. Austrália +4,590
5. Španielsko +4,630
6. Portugalsko +5,340
7. Francúzsko +5,350
8. Srbsko +8,100

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti