Najväčší slovenský hrdina z Ria je už doma, takto ho vítala rodina

Zlatý chodec z OH 2016 v Riu de Janeiro Matej Tóth s dcérami Emmou a Ninou po prílete na letisko v rakúskom Schwechate.
Zdroj: TASR

Prvé kroky zlatého medailistu logicky viedli k jeho rodine.

Prvá zlatá atletická medaila z olympijských hier v ére samostatného Slovenska je z brazílskeho Ria de Janeiro už doma. Jej víťaza, slovenského reprezentanta v chôdzi Mateja Tótha, príjemne zaskočilo privítanie početnou skupinou priaznivcov, resp. rodinných príslušníkov na letisku v rakúskom Schwechate.

Krátko popoludní mal potom na bratislavskej Magio pláži olympijský šampión absolvovať stretnutie s ďalšími fanúšikmi. resp. médiami. Prvé kroky zlatého medailistu logicky viedli k jeho rodine, najbližším, resp. k členom športového klubu Dukla Banská Bystrica a funkcionárom.

Zdroj: TASR

Takéto uvítanie nečakal

"Našťastie všetko prebehlo bez problémov, už mi totiž bolo naozaj veľmi dlho. Nepočítal som už dni, ale hodiny, keď sa konečne vrátim. Som rád, že som tu. Takéto prijatie som nečakal, aj to, že príde rodinka, že tu bude toľko známych z Dukly, to ma príjemne prekvapilo. Už začína ošiaľ. Na jednej strane nám bolo v dedine dlho, ale potom som si tak fyzicky oddýchol tri dni po tej päťdesiatke. Teraz ideme do ďalšej fázy 'náročnej prípravy'," dodal s úsmevom 33-ročný majster sveta z Pekingu 2015.

Samotného atléta prekvapilo uvítanie na letisku, nechýbali transparenty, na ktorých bol zachytený historický úspech slovenskej atletiky: "Ja som to nečakal. Veľmi som sa tešil na objatia, ale nečakal som, že to bude už tu. Väčšinou vždy keď ideme z pretekov, tak to len tak rýchlo prebehneme a ideme do Bratislavy, kde sa stretávame. Zase sme to o kúsok posunuli, každým rokom sa ten úspech stupňuje, aj tie prijatia. Neviem čo bude nabudúce," skonštatoval muž, ktorého tiež sprevádzali cestou z Ria "príjemné" starosti s jeho medailou: "Bol problém v Riu aj v Ríme, všade kde ju uvideli na röntgene, tak sa chceli všetci fotiť," dodal.

VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti