Šport

Halák zoberie v Soči aj inú pozíciu ako jednotku v bránke

Jaroslav Halák
Zdroj: TASR

Dnes je v skvelej forme.

Zdroj: SITA
Hokejový brankár Jaroslav Halák veľmi rád príde do ruského Soči na zimné olympijské hry 2014. Forma gólmana St. Louis Blues naznačuje, že by mal byť pod piatimi kruhmi jednotkou v slovenskom výbere. Bratislavčan je pripravený akceptovať aj úlohu rezervného brankára.

"Ak budem mať formu a nebudem zranený, budem rád jednotkou, ale ak bude niektorý brankár chytať lepšie, nebudem mať nič proti tomu, aby chytal on," uviedol v rozhovore pre SME Jaroslav Halák.

Dvadsaťosemročný gólman bol jednotkou v slovenskej bránke aj na zimných olympijských hrách vo Vancouveri 2010, kde tím Jána Filca obsadil štvrté miesto. Slováci by na kanadské vystúpenie radi nadviazali aj v Rusku.

S trénerom Vladimírom Vůjtkom sa už krátko rozprával o svojej účasti v Soči a prisľúbil mu, že ak bude zdravý, na ZOH 2014 príde. Momentálne sa však Halák ešte nesústreďuje na olympijský turnaj, keďže chce byť úspešný s Blues. "Keď príde správny čas, zameriam sa na turnaj v Soči. Musíme tam hrať ako tím. Keď nám tréner dá taktiku, tak ju musíme splniť," doplnil pre SME Halák.

Odchovanec ružinovského hokeja je v úvode sezóny v dobrej forme. V St. Louis je jednotkou a tím aj vďaka nemu bojuje o vedúce postavenie v Západnej konferencii. "Výhodou je, že hráme vždy ako tím, to je našou prednosťou. Stále je to iba začiatok sezóny, vyhrali sme dosť zápasov, ale nemôžeme sa uspokojiť. Musíme ísť stále naplno. Keď vidia hráči, že brankár spraví viacero dobrých zákrokov na začiatku zápasu, tak ich to viac motivuje. Takisto keď chalani dajú na začiatku góly, tak to je podpora pre brankára. Čo sa týka systému, ani by som nepovedal, že hráme obranný systém. Naši hráči veľa korčuľujú a súperi nemajú príležitosti nás prečísliť. To, že na mňa ide niekedy málo striel, vyplýva z korčuľovania a toho, že obrancovia výborne blokujú puky," chválil pre SME.sk spoluhráčov Halák, ktorý počas posledného leta schudol. 

Halák chváli našich mladých v NHL

Halák naďalej sleduje výkony krajanov v zámorskej NHL. Zaujali ho aj viacerí mladší hráči. "Sledujem všetkých našich hráčov v NHL. Je pravda, že starnú a ubúda ich. Žiaľ, mladých hráčov veľa neprodukujeme, čo je smutné. Keď sa človek pozrie dozadu, mali sme za morom aj štyridsať hráčov, dnes nás je len desať, dvanásť. Musíme viac pracovať s mládežou. Páči sa mi Rišo Pánik, ktorý hrá dobre. Tomáš Tatar to nemá v Detroite ľahké, keďže majú nabitý káder. Ako mladý hráč to má ťažké sa pri všetkých tých hviezdach presadiť," dodal pre SME.sk Halák.

Náš reprezentant je so 14 víťazstvami spoločne s ďalšími troma brankármi na treťom mieste tejto štatistiky v NHL 2013/2014. Slovák zatiaľ inkasoval v priemere 2,12 gólu na zápas a mal 91,5 % úspešnosť zákrokov.

ST. LOUIS/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.