Spomínate si na týchto hráčov? Slovensko na Svetovom pohári v roku 1996 (video + súpiska)

Slovenská reprezentácia na Svetovom pohári v roku 1996
Slovenská reprezentácia na Svetovom pohári v roku 1996 Zdroj: NHL

Mená obrancov ako Bača, Jasečko, Sekeráš či Švehla sú dodnes notoricky známe. Brankársky post zas zastával Jaromír Dragan.

Svetový pohár sa v roku 1996 po prvý raz hral aj za účasti Slovenska. Na turnaji sa predstavili vychádzajúce hviezdy NHL, ale aj starí harcovníci, ktorí dostali náš hokej medzi svetovú špičku.

Mená obrancov ako Bača, Jasečko, Sekeráš či Švehla sú dodnes notoricky známe. Brankársky post zas zastával Jaromír Dragan, ktorý sa preslávil svojim odkopom puku. V útoku sa ukázali také mená ako Bondra, Demitra, Pálffy, Šatan, Zedník, ale aj Plavucha, Haščák či Cíger.

Dragan a jeho vykopnutie puku


Ako sa Slovákom darilo na turnaji?

Slovenská reprezentácia sa dostlala do severoamerickej skupiny. V prvom zápase narazila na Rusov a v divokom zápase sme nakoniec prehrali 7:4. Po dvoch tretinách bolo 5:3. Na začiatku tretej na rozdiel jedného gólu znížil Zdeno Cíger. V 46. minúte nás však schladil Sergej Gončar a 4 minúty pred koncom o výsledku rozhodol Sergej Nemčinov.

Zápas Slovensko - Rusko


Po Rusoch prišli na rad Kanaďania. Veľkého favorita sme poriadne potrápili. V zápase sme síce prehrávali 0:1, ale Bondra a Koľník ešte v druhej tretine skóre otočili. Vstup do tretej časti nám nevyšiel, keď sa presadil Fleury. Zápas napokon tri minúty pred koncom rozhodol Yzerman.

Zápas Slovensko - Kanada


Posledný zápas slovenským hráčom vôbec nevyšiel a pripísali si aj tretiu prehru na turnaji. USA podľahli vysoko 9:3 a s turnajom sa rozlúčili so záporným skóre 9:19.

Vo finále sa napokon stretli naši súperi zo skupiny - Kanada a USA. S víťazstva sa tešili Američania po výsledku 5:3.

Súpiska Slovenska na Svetovom pohári v roku 1996

Brankári: Jaromír Dragan (HC Košice), Roman Mega (HC Slovan Bratislava)

Obrancovia: Jerguš Bača (Milwaukee Admirals), Matej Bukna (HC Košice), Ivan Droppa (Chicago Blackhaws), Stanislav Jasečko (HC Košice), Ľubomír Sekeráš (HC Oceláři Třinec), Marián Smerčiak (HK Dukla Trenčín), Róbert Švehla (Florida Panthers), Jáv Varholík (HC Košice), Ľubomír Višňovský (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Peter Bartoš (MHC Martin), Peter Bondra (Washington Capitals), Zdeno Cíger (Edmonton Oilers), Pavol Demitra (Ottawa Senators), Oto Haščák (ESV Kaufbeuren), Slavomír Ilavský (HC Košice), Ľubomír Kolník (Kiekko-Espoo), Žigmund Pálffy (New York Islanders), Vlastimil Plavucha (HC Košice), Ľubomír Rybovič (HC Košice), Jozef Stümpel (Boston Bruins), Miroslav Šatan (Edmonton Oilers), Jozef Voskár (HC Slovan Bratislava), Richard Zedník (Washington Capitals)

Tréner: Jozef Golonka
Asistent trénera
: Vincent Lukáč, Dušan Žiška

Svetový pohár si môžete vychutnať na obrazovkách Markízy a Dajto. S priamymi prenosmi začíname už 8. septembra.BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti