Spoznávate tohto chalana? Pri debute na olympiáde si odniesol medailu

Matej Beňuš.
Zdroj: súkromný archív Mateja Beňuša

Ako sa priznal, museli ho dosť nútiť, pretože je tvrdohlavý a lenivý.

Na olympiáde sa objavil prvý raz, a hneď získal medailu! Koľko lodí padlo za obeť, kým sa Matej Beňuš dostal k olympijskému striebru za vodný slalom, si síce netrúfol povedať, no plány má jasné.

Spolu s jeho rodičmi vás prevedieme spomienkami na Matejovo detstvo v lodenici, kde sa jeho úspechy začali. "Bol tretie dieťa vo vodáckej rodiny. Veľmi sa bránil zo začiatku. Mali sme takú prúpovidku - nehraj sa mi tu na majstra sveta. A keďže všetky tri deti boli vodáci a dosiahli titul majstra sveta, vždy prišli. Mami, už nám to nemôžeš povedať. A Maťo bol posledný z nich," hovorí mama strieborného medailistu z Ria pani Jana Beňušová.

Otec päťbojár Ladislav sa nebál, že by syn nešiel v šľapajach ani jedného z rodičov. "Keď mal 7 - 8 rokov, nebál som sa. Všetko úsilie, ktoré dal do tréningu, čo sme do neho investovali - strach rodičov o zranenie, o lietanie neskôr. My sme sa z tréningového procesu vzďaľovali, ale o to bližšie sme boli ako rodičia," spomína si. Sám Matej tvrdí, že práva rodičia majú na jeho úspechu najväčšiu zásluhu.

Rád cestuje po svete. Baví ho, že každá trať je iná, ako aj kanál. "Milujem nevyspytateľnosť divokej vody," vyznal sa.

Kariéra športovca má aj svoje úskalia. Manželka Ivana, s ktorou sa zoznámil cez kamarátku na párty, prezradila aké je žiť s vrcholovým športovcom. A čo synovia? spoznali ocina na obrazovke počas boja o medailu? Odpoveď nájdete v reportáži z magazínu Reflex.


BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Rio 2016

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.