Škantárovci triumfovali v Troji: "Trať nám dokonale sadla"

Ladislav Škantár a Peter Škantár
Zdroj: TASR

Priebežnú klasifikáciu SP vedie francúzska dvojica Pierre-Antoine Tillard, Edern Le Ruyet

Slovenskí deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci vyhrali preteky 4. kola Svetového pohára ICF v pražskej Troji. Olympijskí šampióni z OH 2016 v Rio de Janeiro predviedli v nedeľňajšom finále C2 čistú jazdu a triumfovali časom 108,29 s. Druhé miesto obsadila nemecká posádka Robert Behlinger, Thomas Becker, bronz brali domáci Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

"Trať nám dokonale sadla, vyvarovali sme sa chybám. Po semifinálovej jazde sme vedeli, kde máme zrýchliť. Super výsledok aj pre to, že po olympiáde sme príliš netrénovali, mali sme trošičku viac iných povinností. Ame sme radi, že tá forma tam je," povedal v cieli Peter Škantár, ktorého doplnil jeho bratranec Ladislav:

"Neočakávali sme až takú dobrú jazdu, lebo nemali sme dosť tréningu. Ale išli sme si svoje, snažili sme sa ísť tak, ako sme si povedal po semifinále. A podarilo sa, tešíme sa. Aj preto, že tu v Prahe je výborná atmosféra, diváci tu fandia všetkým pretekárom."

Priebežnú klasifikáciu SP vedie francúzska dvojica Pierre-Antoine Tillard, Edern Le Ruyet (176 bodov). Škantárovci poskočili z 18. na 8. miesto (102).

SP ICF - Troja - výsledky
C2 - muži: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 108,29, 2. Robert Behlinger, Thomas Becker (Nem.) +2,66 (2), 3. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) +5,53 (4)
poradie SP: 1. Tillard, Le Ruyet 176 bodov, 2. Schröder, Bettge (Nem.) 168, 3. Picco, Biso (Fr.) 153,... 8. Ladislav a Peter Škantárovci 102 bodov

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Vodný slalom

Dôležité udalosti