Slovensko má druhú medailu! Cyklista Metelka si dal strieborný narodeninový darček

Slovenský cyklista Jozef Metelka.
Zdroj: TASR

V sobotu čakajú slovenského reprezentanta stíhacie preteky na 4 km.

Slovensko získalo v druhý súťažný deň na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu. Postaral sa o ňu cyklista Jozef Metelka, ktorý skončil na velodróme druhý v pretekoch na 1 km s pevným štartom o 1,721 s za Britom Jodym Cundym.

Rodák z Piešťan dlhodobo žijúci vo Veľkej Británii si tak dal pekný darček k 30. narodeninám. Pre slovenskú výpravu je to druhý cenný kov v Riu, strelkyňa Veronika Vadovičová vybojovala vo štvrtok zlato v disciplíne vzduchová puška na 10 m v stoji.

Metelka bol strieborný aj na MS

Metelka vo svojej úvodnej disciplíne na paralympiáde potvrdil medailové ambície, aj na vlaňajších MS v holandskom Apeldoorne v nej ukoristil striebro. V sobotu čakajú slovenského reprezentanta stíhacie preteky na 4 km, v ktorých získal zlato v Apeldoorne i na MS 2014 v mexickom Aquascaliantes.

"Preteky dopadli podľa očakávania. Dúfali sme, že striebro nejakým spôsobom uhrám, čo sa mi aj podarilo. Štart bol pomalší, o nejakú stotinku či tisícinku sekundy som skôr zatiahol a išlo to na dvakrát. Oproti tréningu bolo prvé kolo trochu 'maslové', no ale potom sa to rozbehlo, v polovici druhého kola to už išlo a dúfal som, že to udržím. Záverečné kolo bolo doslova o prežití," zhodnotil preteky Metelka.

"Uvidíme, či bude teraz nejaká minioslava. Určite si dám nejaký 'ionťák', takže to zapijeme, možno k tomu špagety, tak si vyhodím z kopýtka," žartoval Metelka. "Tréner bol samozrejme rád. Vedeli sme, že by to mohlo vyjsť. Verím, že v ďalšom priebehu paralympiády ešte vystúpim na pódium," dodal pre oficiálny portál Slovenského paralympijského výboru.

Výsledky:

Jody Cundy (V. Brit.) 1:02,473 - nový paralympijský rekord, 2. Jozef METELKA (SR) +1,721, 3. Alfonso Cabello Llamas (Šp.) +2,021, 4. Jon Butterworth (V. Brit.) +2,260, 5. Edwin Matiz Ruiz (Kol.) +3,775, 6. Masaši Iši (Jap.) +4,964

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Paralympiáda

Dôležité udalosti