Skvelá Vadovičová vystrieľala pre Slovensko na paralympiáde ďalšie zlato

Slovenská strelkyňa Veronika Vadovičová.
Zdroj: Profimedia.sk

Vadovičová, ktorá je svetovou rekordérkou v tejto disciplíne, triumfovala po najlepšom finálovom výkone v histórii hier.

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro zlatú medailu vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.

Nástrelom 636,7 dosiahla najlepší výkon a súčasne nový paralympijský rekord už v sobotňajšej popoludňajšej kvalifikácii a následne nedala súperom šancu ani v osemčlennom finále. Vadovičová, ktorá je svetovou rekordérkou v tejto disciplíne, triumfovala po najlepšom finálovom výkone v histórii hier (212,5) pred Nemkou Nataschou Hiltropovou (211,5), bronz sa ušiel Kórejčanovi Jonghovi Leemu (189,7).

Slovensko má už štyri medaily

Vadovičová sa v Riu predviedla v skvelej forme, keď vybojovala už druhý kov s najcennejším leskom. Predtým získala zlatú medailu vo finále VzPu na 10 m v stoji na 40 rán. Slovenská výprava vďaka nej a dráhovému cyklistovi Jozefovi Metelkovi rozšíri svoju zbierku po treťom súťažnom dni na štyri medaily.

Jej krajan Radoslav Malenovský obsadil v sobotňajšej miešanej súťaži strelcov 4. priečku (168,3). Kvalifikácia bola konečnou stanicou pre Jozefa Širokého, ktorý obsadil 21. priečku (628,8).

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Paralympiáda

Dôležité udalosti