Vadovičová vystrieľala pre Slovensko ďalšiu medailu, po dvoch zlatých má aj striebro

Slovenská strelkyňa Veronika Vadovičová.
Zdroj: Profimedia.sk

Slovensko má po šiestich súťažných dňoch už štyri zlaté a dve strieborné medaily.

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala v utorok na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu v malorážke R8 žien na 50 m. Zlato získala suverénne Číňanka Cchuej-pching Čang v novom rekorde paralympijského finále 455,4 bodov.

Vadovičová má v Riu na konte aj dve zlaté medaily. Najprv ovládla vzduchovú pušku na 10 m v stoji na 40 rán. Potom pridala zlato aj vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.
Slovensko má tak po šiestich súťažných dňoch už štyri zlaté a dve strieborné medaily. Okrem Vadovičovej najcennejší kov vybojovali aj dráhový cyklista Jozef Metelka a reprezentanti v boccii Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Róbert Ďurkovič. Metelka pridal aj jedno striebro.

Tridsaťtriročná Vadovičová postúpila z kvalifikácie do osemčlenného elitného finále nástrelom 577 z druhého miesta. Od zverenky trénera Milana Goleňu bola lepšia len Číňanka Cchuej-pching Čang v novom paralympijskom rekorde 583. Tá dominovala aj vo finále. Za ňou sa odohrávala vyrovnaná dráma, Vadovičová sa postupne dostávala na vyššie pozície a napokon ukoristila striebro.

výsledky: ženy - finále R8:

1. Cchuej-pching Čang (Čína) 455,4 - nový rekord paralympijského finále
2. Veronika VADOVIČOVÁ (SR) 449,4,
3. Yunri Lee (Kór.rep.) 437,8,
4. Manuela Schmermundová (Nem.) 423,2,
5. Lorraine Lambertová (V.Brit.) 412,0,
6. Ja-pching Jen (Čína) 401,6,
7. Natascha Hiltropová (Nem.) 390,9,
8. Natalie Smithová (Austr.) 389,5

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Paralympiáda

Dôležité udalosti