Súrodenecká láska nadovšetko: Olympijský víťaz obetoval zlato, aby pomohol bratovi

Ešte kilometer pred cieľom bol na poste lídra Jonathan Brownlee, ale prišlo mu zle a do cieľa mu pomáhal jeho brat.

Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 28. miesto na posledných 9. pretekoch seriálu MS v mexickom Cozumele. Z víťazstva sa na záverečnom podujatí deväťdielnej série tešil Juhoafričan Henri Schoeman pred druhým Britom Jonathanom Brownleem, tretí skončil olympijský víťaz Alistair Brownlee.

Po veľkej dráme v záverečných 700 metroch sa z celkového triumfu v seriáli tešil Španiel Mario Mola, ktorý finišoval piaty. Ešte kilometer pred cieľom bol totiž na poste lídra Jonathan Brownlee, ale na posledných metroch mu prišlo z veľkého tepla zle a do cieľa mu pomáhal jeho brat. Brit tak prišiel o celkové víťazstvo v šampionáte len o štyri body. Varga v celkovom hodnotení obsadil 34. priečku.

 


"Takýmto spôsobom som nechcel vyhrať šampionát. Chcel som byť v prvej päťke a čakať, že Jonny nevyhrá. Vedel som, že mu Alistair bude pomáhať. Už som bol zmierený aj s druhým miestom, ale keď som počul, že Jonny sa necíti dobre, dal som do toho všetko," citoval oficiálny web podujatia Molu. Medzi ženami vyhrala Flora Duffyová z Bermúd, ktorá ovládla aj celkové poradie pred Američankou Gwen Jorgensenovou.

COZUMEL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Richard Varga

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.