Na Markíze sledujte prvý finálový zápas Svetového pohára

Kanada - Tím Európa
Kanada - Tím Európa Zdroj: TV Markíza

Priamy prenos zo zápasu Kanada - Tím Európy sa začína o 1.40 hod.

V hre o Svetový pohár už zostali len dve mužstvá. Domáca Kanada, ktorá hrá doposiaľ vlastný turnaj a prekvapenie menom Tím Európy so šiestimi Slovákmi. O víťazstve rozhodnú dva, resp. tri finálové zápasy. Tie môžete sledovať na Markíze, ten prvý už dnes v noci so začiatkom o 01.40 hod.


Kanadskí hokejisti sa pred finálovými zápasmi Svetového pohára proti Tímu Európa najviac obávajú Zdena Cháru. Jeho spoluhráč z Bostonu Brad Marchand tvrdí, že slovenský obranca dokáže na ľade pokryť veľa priestoru a pre každého súpera je veľmi nepríjemný.

"Chára je obranca, proti ktorému sa hrá ťažko. Je vysoký, tvrdý, je ho plný ľad. Myslím, že počas finálových súbojov nebudeme spolu špásovať. Zdeno je pre nás veľký strašiak," povedal Marchand v rozhovore pre agentúru AP na margo slovenského zadáka, ktorý patrí k najvyťaženejším hráčom Tímu Európa v Toronte. Na ľade strávil v priemere takmer 22 minút.

Na druhej strane v tíme Kanady sa nedá vypichnúť jedného či dvoch hráčov. Dôkazom toho sú štatistiky, v ktorých jednoznačne dominujú Kanaďania.


BRATISLAVA/TASR, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti