Kozákova nominácia dostala ďalšiu ranu, reprezentácii nepomôže ani Pekarík

Na snímke vpravo Peter Pekarík a nemecký záložník Julian Draxler v súboji na ME.
Zdroj: TASR

Pekarík sa zranil vo víkendovom súboji Herthy na pôde Frankfurtu.

Obranca Peter Pekarík nepomôže slovenskej futbalovej reprezentácii v zápasoch kvalifikácie MS 2018 proti Slovinsku (8. októbra v Ľubľane) a Škótsku (11. októbra v Trnave). Zadák Herthy Berlín si zranil sval a pondelňajšie vyšetrenie v Nemecku ukázalo, že bude mimo hry 2 až 3 týždne. Informoval o tom v utorok portál Šport24.sk.

Pekarík sa zranil vo víkendovom súboji Herthy na pôde Frankfurtu (3:3). „Ide o ľavý predný stehenný sval. Zranil som si ho pri šprinte päť minút pred koncom prvého polčasu," povedal pre Šport24.sk.

Ukázalo sa, že zranenie je vážnejšie

V pondelok sa podrobil vyšetreniu v berlínskej nemocnici, ktoré ukázalo, že zranenie je vážnejšie. „Podľa slov klubového lekára na základe vyšetrení budem musieť pauzovať 2 až 3 týždne," zvestoval nepríjemnú správu pre reprezentačného trénera Jána Kozáka.

Pekarík sa v Nemecku vypracoval na oporu Herthy a dlhé roky je pilierom zadných radov v slovenskom národnom tíme. „Uvidím, ako sa budem cítiť do budúceho týždňa, ale pri odhade liečby nevidím štart za reprezentáciu reálne. Bohužiaľ," dodal Pekarík, ktorý si oba zápasy asi pozrie len v televízii. „V klube chcú, aby som zostal určite v Berlíne a dal sa čím skôr do poriadku. Ešte sa však musíme dohodnúť."

Zranenia vyradili z hry aj ďalších defenzívnych hráčov Norberta Gyömbéra a Viktora Pečovského, na dlhšiu dobu je mimo hry aj ofenzívny univerzál Ondrej Duda. V Slovinsku pre trest nebude hrať kapitán Martin Škrtel, proti Škótom však už bude trénerovi Kozákovi k dispozícii.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Peter pekarík

Dôležité udalosti