Keď uvidel Cháru a spol., neveril vlastným očiam. Hokejový exot si užíva Tím Európy

Pierre-Édouard Bellemare (vpravo) sa raduje z gólu s našim Tomášom Tatarom v rámci duelu na Svetovom pohári.
Zdroj: AP

V NHL odohral len dve sezóny.

Hokejista z Francúzska má šancu vyhrať prestížny Svetový pohár. Kedysi nepredstaviteľná možnosť sa teraz môže stať realitou. V kádri Tímu Európy figuruje aj útočník Pierre-Édouard Bellemare.

„Neveril by som, že práve ja budem nastupovať proti najlepším hráčom sveta. Prišiel som do šatne, pozrel okolo seba a uvidel samé hviezdy. Vzhľadom na to, že k môjmu štýlu to bolo skutočne zvláštne. Povedzme, že nie som práve tvárou tímu. Som tu, aby som predvádzal svoju hru," povedal Bellemare pre NHL.com.

Bellemare má za sebou len dve sezóny v NHL, v ktorých v drese Philadelphie Flyers nazbieral v 155 zápasoch 26 bodov. To mu už stačí na štvrté miesto v historickom bodovaní Francúzov v najlepšej lige sveta.

„Môj štýl hry mi nedovolí hrať na 80 percent. Pokiaľ chcem aj naďalej zostať v NHL, musím makať aspoň na 110 percent. Určitých vecí som sa pre to musel vzdať a začal som klásť dôraz na iné. Je z toho menej slávy, ale mňa to baví. Zrazu som vďaka tomu tu, hrám proti najlepším hokejistom sveta, čo je neuveriteľné!"

Bellemare nebol strojom na body ani počas pôsobenia vo švédskej lige, v 238 dueloch má bilanciu 64+61. Je možné, že práve on bol vôbec najprekvapivejším menom na všetkých súpiskách pre Svetový pohár. Prestížny magazín The Hockey News ho zaradil na zoznam piatich hráčov, ktorých príbeh bude v Toronte patriť medzi najzaujímavejšie.

„Za dve sezóny bol pre Flyers užitočným, ale obyčajným hokejistom pre tretiu či štvrtú lajnu. Forvard zo širšieho kádra. Čo je účelom jeho nominácie?" pýtal sa autor. „Každopádne, toto je pre neho príležitosť, aby na najzasvätenejšej hokejovej scéne povýšil hodnotu vlastných akcií."

Prorocké slová sa napĺňajú, za štyri duely má dva body, skóroval proti USA. Tréner Krueger ho využíva v oslabeniach, v nich svojou dotieravosťou rozleptáva akcie súperov. „Bude to ťažké, ale stále hovorím, že hrám hokej preto, aby som sa aj naďalej učil," hovoril Bellemare pred začiatkom turnaja.

Gól Bellemareho proti USA

https://www.youtube.com/watch?v=t5B4EzyKyEQ


TORONTO/idnes.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti