Tatar: Malé chybičky sa nesmú stávať, musíme si to povedať

Tomáš Tatar.
Zdroj: TV Markíza

Jeden z gólov padol po chybe obrancu Tímu Európy Zdena Cháru.

Tomáš Tatar opäť skóroval, ale tentoraz to tímu Európy na víťazstvo nestačilo. V prvom finále Svetového pohára triumfovala favorizovaná Kanada po góloch Marchanda, Stamkosa a Bergerona 3:1. Jeden z gólov padol aj po chybe Zdena Cháru.

"Ukázalo sa, že sa dá s nimi hrať. Góly sme inkasovali len po malých chybičkách, ktoré sa nesmú stávať. Musíme si to povedať. Myslím si, že sme na nich zvolili dobrú taktiku, vedeli sme, že môžeme využiť aj my ich chyby. Bohužiaľ, ukázala sa kanadská šikovnosť, že tie veľké šance vedia premeniť. Budeme bojovať a sústrediť sa na ďalší zápas," zhodnotil zápase v Toronte, kde ho vyspovedal redaktor Daniel Očenáš.


Reakcie po zápase

Ralph Krueger (tréner Tímu Európa): "Momentálne sme veľmi nahnevaní, čo je dobrá vec. Zároveň sme sebavedomí z toho, čo sme dnes videli, čo však ešte zvyšuje našu frustráciu. Som presvedčený, že v druhom finálovom dueli zabojujeme viac."

Anže Kopitar (kapitán Tímu Európa): "Vyskytli sa pomerne dlhé pasáže, v ktorých sme diktovali tempo hry, takže som si istý, že sa dá s nimi hrať a to si musíme z tohto zápasu odniesť. Prvé dva kanadské góly padli po našich chybách, to musíme v druhom stretnutí odstrániť a hrať si našu hru."


Sidney Crosby, kapitán Kanady (v zápase 0+2): "Myslím si, že vieme zahrať aj lepšie, no dokázali sme nájsť cestu k víťazstvu a to je dôležité. Chceme si byť istí, že dokážeme uspieť naším herným štýlom. Mal som dojem, že sme strácali príliš veľa pukov a prehrávali osobné súboje, najmä v prvých dvoch tretinách. V tretej sme cítili, že sme lepším tímom a na tom sme postavili náš výkon."

Mike Babcock (tréner Kanady): "Súper potvrdil, že má kvalitný tím a že sa mu na turnaji darí. Hral skutočne dobre. Má vo svojom strede troch elitných hokejistov, v mužstve sú zastúpené všetky typy hráčov, hrajú naozaj vynikajúco. My potrebujeme, aby zabralo viac chalanov, ako tomu bolo dnes."

Ryan Getzlaf útočník Kanady (0+1): "Bolo fajn vidieť, že Stamkos rozvlnil sieť a bol tak odmenený za všetku drinu. Už ráno som tvrdil, že robí na ľade všetko dobre a že mu to tam určite padne. Je to kanonier, ktorý má nos na góly."

Alex Pietrangelo (obranca Kanady): "Všetci v šatni vieme, že musíme hrať lepšie. Vedeli sme, že po prvej tretine musíme dostať našu hru na vyšší level a zdá sa, že sme ju tam v tretej dvadsaťminútovke posunuli. Počas celého turnaja podávame, ak nie perfektné, tak celkom solídne výkony, takže sme vedeli, že je otázkou času, kedy sa dostaneme do tempa a na konci druhej tretiny sa nám to podarilo."

Brad Marchand - útočník Kanady (1+1): "Nehrali sme svoj najlepší hokej, o tom niet pochýb. Musíme zložiť poklonu súperovým hráčom, podali skutočne poctivý výkon, hrali tvrdo, dobre korčuľovali, boli rýchli a podnikali nebezpečné brejky. My sme sa im prispôsobili, nedokázali sme nadviazať na našu hru z predchádzajúcich duelov a zbytočne sme strácali puky. Boli sme na nich až príliš jemní."

Zostrih najzaujímavejších momentov zápasu


Jediný gól Tímu Európy strelil Tomáš Tatar


TORONTO/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti