Svetové média o víťaznej Kanade, Šatan chváli Haláka

Brankár Tímu Európy Jaroslav Halák si podáva ruku s autorom víťazného gólu Kanady Bradom Marchandom.
Zdroj: TV Markíza

Výber "starého kontinentu" nadviazal na sympatický výkon z prvého finále, a tím javorových listov poriadne potrápil.

Hokejisti domácej Kanady sa stali víťazmi Svetového pohára 2016. V druhom súboji o titul v noci na piatok SELČ otočili skóre až v samom závere, vyhrali v Toronte nad Tímom Európa 2:1 a vo finálovej sérii triumfovali 2:0.

Výber "starého kontinentu" nadviazal na sympatický výkon z prvého finále (Kanaďania vyhrali 3:1), hral disciplinovane, dokázal otupiť útočné ostrie favorita a v ofenzíve predviedol viacero nápaditých akcií.

V Tíme Európy sa o úspech zaslúžili šiesti slovenskí hokejisti, okrem nich aj reprezentanti z Nemecka, Švajčiarska, Dánska, Slovinska, Francúzska, Nórska či Rakúska. "Nikdy som nezažil nič podobné.

Ako sa 23 hráčov z rôznych krajín dokáže za taký krátky čas dať dokopy a vytvoriť fungujúci tím, ktorý hrá tak dobre. Budem na tento turnaj spomínať do konca života," vyznal sa dánsky center Frans Nielsen.

Hráči priznali, že tušia, že boli súčasťou experimentu, ktorý i napriek skvelému výsledku nenájde opätovné uplatnenie. "Myslím si, že to bol jednorazový nápad, ktorý sa už asi nebude opakovať. Možno sa mýlim, ale asi bude dosť ťažké dať dokopy také mužstvo. Nechajme sa prekvapiť," dodal Chára.

Svetový pohár pre Kanadu, Chára hovorí o tvrdej prehre

"Myslím si, že Jaro Halák sa zlepšuje s vekom. Na tomto turnaji hral najlepšie, ako som kedy videl. Je jednoznačne jeden zo základných kameňov nášho úspechu," ohodnotil vystúpenie nášho reprezentanta na turnaji generálny manažér Miroslav Šatan.

V Toronte ho vyspovedal reportér Daniel Očenáš. Opýtal sa ho aj to, čo bude robiť po SP a ako vidí profesionálnu budúcnosť. Jeho reakciu si pozrite vo večerných Športových novinách.


A čo hovorí autor jediného gólu Tímu Európy na finálový zápas? "Je to tvrdá prehra, pretože sme ich dokázali naháňať a tlačili sme ich celý zápas až na okraj. Bol to veľmi vyrovnaný zápas," nechal sa počuť Chára.

Ohlasy zahraničných médií na finále SP

hokej.cz: "Svetový pohár ostáva doma! Kanada rozhodla v neskutočnom závere. To bol boj! Ešte lepšiu partiu, ako na prvý pokus, zohral Tím Európy s Kanadou. V druhom finále dlho viedol po góle Zdena Cháru, nervózneho favorita držal v úzkych a siahal po vyrovnaní série. Lenže nakoniec bolo všetko inak."

idens.cz: "Svetový pohár patrí Kanade! Dramatické finále rozhodol v oslabení Marchand. Malo ísť o jasnú záležitosť. Namiesto toho boli diváci v Air Canada Centre svedkami nádhernej bitky, v ktorej hokejisti Európy dlho viedli. Obrat prišiel až v strhujúcom finiši tretej tretiny."

nhl.com: "Bolo to oveľa ťažšie ako si mnohí predstavovali, no tím Kanady je nakoniec šampión Svetového pohára 2016. Brad Marchand rozhodol gólom v oslabení 44 sekúnd pred koncom."

tsn.ca: "Kanada sa zobudila neskoro, no nakoniec získala Svetový pohár. Marchand skóroval v oslabení a Kanada zdolala veľmi ťažkého súpera - Tím Európa."

espn.com: "Bolo to oveľa dramatickejšie, ako by chceli domáci fanúšikovia, no obdivuhodná kanadská séria dominancie v medzinárodnom hokeji trvá aj ďalej. ˇJavorové listy' vyhrali aj 16. zápas v rade v konkurencii najlepších z najlepších."
Göteborgs-Posten: "Pred turnajom im dávali najmenšie šance, no po ňom zistili, že sa mýlili. Tím Európy skončil hneď za víťaznou Kanadou, pričom o všetko prišiel až v záverečných minútach."

BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti