Čo bude so Svetovým pohárom? Kompetentní už majú jasnú odpoveď

Kapitán hokejistov Kanady Sidney Crosby drží nad hlavou trofej Svetového pohára po víťazstve v druhom zápase finále nad Tímom Eu
Zdroj: TASR/AP

Predsezónny septembrový termín profiligovým klubom neprekáža, problémom však môže byť iba menší divácky záujem.

Napriek finálovej prehre sa hokejisti Európy zapísali do histórie a neboli ďaleko od napodobenia slávneho Miracle on Ice z roku 1980, teda šokujúceho víťazstva amerických amatérov vo finále olympiády v Lake Placid, ktorí vtedy zdolali silný Sovietsky zväz.

Čo si teda o projekte výberu Európy myslia po skončení úspešného turnaja slovenskí hokejisti? Pozrite si reportáž Daniela Očenáša, ktorý ju nakrútil priamo v Toronte

Hokejoví fanúšikovia nebudú musieť na nasledujúci ročník Svetového pohára čakať ďalších dvanásť rokov. Zástupca komisára NHL Bill Daly a výkonný riaditeľ hráčskej asociácie NHLPA Don Fehr potvrdili, že s konaním ďalšieho prestížneho podujatia počítajú v roku 2020.

Na rozdiel od veľmi neistej účasti najlepších hráčov na ZOH 2018 v Pjongčangu nehrozí v prípade SP kolízia s programom NHL. Predsezónny septembrový termín profiligovým klubom neprekáža, problémom však môže byť iba menší divácky záujem.

V hokejom pobláznenom Toronte neboli tento rok zápasy Svetového pohára ani zďaleka vypredané a ani k televíznym obrazovkám v USA hokej neprilákal toľko divákov, koľko organizátori čakali.

Prvé finále medzi Kanadou a Tímom Európa sledovalo iba necelý pol milióna Američanov, pri druhom klesol záujem pod 300-tisíc. Svetový pohár sa hral tretíkrát po rokoch 1996 a 2004.

Zostrih z 2. finále SP medzi Kanadou a Tímom Európy

Zostrih z 1. finále SP medzi Kanadou a Tímom Európy

Odovzdávanie trofeje SP víťaznej KanadeTORONTO/TV Markíza,

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti