Šatan prehovoril o manažérskej budúcnosti

Peter Bondra, Miroslav Šatan a Martin Štrbák na Svetovom pohári v Toronte.
Zdroj: TV Markíza

Tvrdí však, že veľa vecí je otvorených a Svetový pohár nepovažuje za odrazový mostík v manažérskej kariére.

Po svetovom pohári hokejistov v Toronte sa bude určite veľa hovoriť o spanilej jazde víťaznej Kanady, ale aj o zdolanom finalistovi - mužstve Európy. To niekoľko mesiacov pred podujatím začal formovať generálny manažér Miroslav Šatan a jeho výber prekvapil celý hokejový svet.

A čo bude robiť majster sveta z Göteborgu po Svetovom pohári? "Veľa vecí je otvorených. Nemyslím si, že budem niečo hľadať a tento turnaj by mal byť nejakým odrazovým mostíkom. Pre mňa to bol jednorázový projekt a obrovská skúsenosť. Ak v budúcnosti budem niečo pri hokeji robiť, tak veľa vecí, ktoré som počas roka videl počas práce s Tímom Európy, využijem v budúcnosti," nechal sa počuť v Toronte generálny manažér európskeho výberu.


Zápasy svetového pohára sledovalo na Slovensku veľa fanúšikov. Pozornosť sa samozrejme upriamila na výber Európy, ktorého úspešné ťaženie do finále sledovali aj viaceré hokejové osobnosti.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút sa nechal počuť, že práve Šatana si vie predstaviť na mieste generálneho manažéra našej reprezentácie.

"Chcel by som ho zapojiť do hnutia, rovnako ako ostatných členov zlatej generácie. Už niekoľkokrát som sa vyjadril, že Mira Šatana považujem za najlepšieho kandidáta na pozíciu generálneho manažéra reprezentácie. Jeho práca na Svetovom pohári to iba potvrdzuje. Miro bol výborný hokejista, presadil sa v NHL, je držiteľom Stanleyho pohára. Teraz už má za sebou manažérsku skúsenosť, pozná už cestu k úspechu, lebo postup európskeho výberu do finále Svetového pohára považujem za úspech. Po skončení jeho pracovných povinností v Kanade ho budem určite kontaktovať. Bol by som najradšej, keby sa zapojil čo najskôr. Boli by sme radi, aby v pozícii generálneho manažéra pracoval človek, ktorý nastaví komunikáciu a atmosféru tak, aby sme nemuseli nikoho presviedčať, aby prišiel na majstrovstvá sveta. Aby hráči z NHL chodili na svetové šampionáty ako Alexander Ovečkin, ktorý zakaždým posilní Rusko hneď po vypadnutí Washingtonu," povedal pri hodnotení sto dní pôsobenia vo funkcii.

TORONTO, BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Svetový pohár

Dôležité udalosti