Šport

Depetris vymení lavičku náhradníkov asi za Žilinu

David Depetris
Zdroj: SITA

"Šošoni" sú po jesennej časti súťaže na nelichotivom 10. mieste.

Nestabilné výkony corgoňligového futbalového klubu MŠK Žilina vedú k špekuláciám, že do kabíny šesťnásobného majstra SR by mohol prísť David Depetris. Argentínsky útočník disponujúci slovenským občianstvom pôsobí v tureckom druholigovom tíme Caykur Rizespor, väčšinou však len sedí na lavičke náhradníkov.

"Šošoni" sú po jesennej časti našej najvyššej súťaže na nelichotivom desiatom mieste a je logické, že by chceli posilniť káder počas zimného prestupového obdobia.

"David je výborný hráč, čo všetci veľmi dobre vieme a vieme aj to, že takýto hráč by pomohol každému mužstvu na Slovensku a bude jeho záležitosťou, akou cestou sa rozhodne ísť. Nemôžem povedať, že nie sme v kontakte, práve naopak, no nie je to na báze, že by sme sa konkrétne dohadovali na príchode Davida. Môže sa to však vykryštalizovať z večera do rána. To rozhodnutie je na druhej strane," povedal pre webstránku denníka Šport tréner "žlto-zelených" Adrián Guľa.

K ˇšošonom" sa vraj pridá aj Kubík

Objavili sa aj chýry, že do Žiliny by mohol prísť ďalší člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie František Kubík, ktorý po ukončení pôsobenia v ukrajinskom Arsenale Kyjev nemá klubového zamestnávateľa a pripravuje sa s AS Trenčín.

Práve pod Čákovým hradom trénoval Guľa Kubíka i Depetrisa. "Nerád to robím, ale hneď po domácej prehre so Senicou som povedal, že naše mužstvo potrebuje nový impulz v kabíne a na ihrisku. Kubík a Depetris sú kvalitní hráči, obidvoch poznám z môjho pôsobenia v Trenčíne. Pravda, aby prišlo k dohode, na to treba obidve strany, uvidíme, čo prinesie blízka budúcnosť," cituje špecializovaný portál www.osporte.sk slová Adriána Guľu.

 

ŽILINA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.