Jozefa pripravila nehoda o nohu. Dnes je z neho jeden z najlepších cyklistov sveta

Jozefa pripravila nehoda o nohu. Dnes je z neho jeden z najlepších cyklistov sveta
Zdroj: TV Markíza

Na konte má tri medaily z Ria a so svojím časom je 13. najlepší na svete.

Jozefa Metelku sme vám v Reflexe už predstavili. Tento sympatický chalan z Piešťan, ktorý pri automobilovej nehode prišiel o svoju dolnú končatinu, poňal svoj úraz ako výzvu. Začal sa venovať cyklistike, tvrdo na sebe makal a ťažká drina teraz prináša svoje ovocie. Je z neho dvojnásobný paralympijský víťaz a Jožko chce stúpať ešte vyššie.

"Zhodnotiť život budem môcť keď sa dožijem osemdesiatky. Momentálne je to absolútne super," hovorí Jozef, ktorý je presvedčený, že nehoda, ktorá sa mu pred pár rokmi stala, bola pre neho vlastne šťastím.

"Bolo to viac o šťastí ako nešťastí a za každé dvere, ktoré sa zatvorili, bolo desať nových otvorených a určite by som vrcholovú cyklistiku nerobil, ak by sa mi nestala nehoda. Vždy som si myslel, že je to šport pre inak riadne motivovaného človeka a tí, čo jazdia dráhu, to som si myslel, že iba šialenec môže jazdiť stále dokola a nakoniec som zostal pri tom," smeje sa mladý paraolympionik.

Jožko má 12 protéz a počas stretnutia nám prezradil, čo je jeho slabosťou. "Zabúdam ich tade kade a aj dnes sme jednu zabudli. Ale väčšinou ich nikto nekradne," smeje sa Jozef.

Na svojom konte má veľa úspechov, ale do širšieho povedomia ľudí sa dostal vďaka tohtoročnej paraolympiáde v Riu, kde získal tri medaily a stal sa najlepším cyklistom. "Bolo to super, že som dosiahol, čo som hovoril, že dosiahnem a patrím do tej špičky nielen pre paracyklistov, ale aj klasických cyklistov. S mojím časom som momentálne 13. na svete," chváli sa.

Viac v reportáži Jarmily Kováčovej.BRATISLAVA/ Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Rio 2016

Dôležité udalosti