Šport

Odídený Hadamczik vraj kupuje úspešný hokejovú klub

Hadamczik.jpg

Po neúspechu v českej reprezentácii zmenil "dres".

Bývalý tréner českej hokejovej reprezentácie Alois Hadamczik údajne kupuje klub Kometa Brno. Podľa webu iSport.cz diskusiám o transakcii nahrávajú korektné vzťahy medzi trénerom a vedením klubu. Manažment Komety sa však ohradzuje a tvrdí, že to nie je pravda.

O spojení Hadamczika s Kometou sa v Českej republike špekuluje už niekoľko sezón. Debaty sa opäť obnovili po ukončení činnosti trénera na lavičke ČR. "Počúvam o tom, keď idem na pivo. Každý sa na to pýta. Ja na to nemôžem nič povedať, pretože nič neviem. Nie je to ani moja vec. K tým informáciám sa nedostanem rovnako ako vy," povedal pre iSport.cz tréner Komety Vladimír Kýhos.

Po odchode jedného z hlavných partnerov klubu by mala byť v rozpočte niekoľkomiliónová diera. Hadamczik je nielen trénerom, ale aj podnikateľom. Do Komety by mohol vstúpiť aj majetkovo. "Viem, čo sa hovorí niekde v krčmách. Je to fáma, že som predal Kometu Aloisu Hadamczikovi alebo Rusom. Zatiaľ som o tom neuvažoval. Zatiaľ som v pozícii, v ktorej, bohužiaľ, som," povedal na klubovom webe brniansky šéf Libor Zábranský ešte počas olympijskej prestávky. Po zmene situácie a odchode Hadamczika z českej reprezentácie už špekulácie nechcel komentovať.

BRNO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.