Šport

Košice majú lazaret, chýba im až 10 hráčov

Gabriel Spilar (HC Košice) a Dušan Sidor (brankár HK Poprad) - 1
Zdroj: TASR

Proti Zvolenu budú hrať oslabení

Tím HC Košice sa v utorkovom záverečnom zápase základnej časti hokejovej Tipsport extraligy na ľade Zvolena predstaví až bez desiatich hráčov. Mužstvo momentálne trápi rozsiahla maródka.

Pred posledným zápasom základnej časti sa klub HC Košice trápi s problémami so zostavou. K už dávnejšie zraneným Dušanovi Pašekovi, Tomášovi Marcinkovi, Marekovi Svatošovi, Oliverovi Jokeľovi, Matúšovi Chovanovi a Michalovi Šedovi pribudli Marek Kolba, Juraj Cebák, Ondrej Gmitter a Gabriel Spilar.

"Takúto maródku nepamätám za 10 rokov môjho pôsobenia v Košiciach. Je to mimoriadne nepríjemná situácia vzhľadom k blížiacim sa zápasom play off. Ostáva nám len dúfať, že náš tímový lekár doktor Kubašovský opäť raz odvedie zázračnú prácu a vráti do zostavy na sobotu čo i len jedného hráča," uviedol pre klubovú webstránku generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Košičania sú pred posledným kolom základnej časti už jej istými víťazmi. Pred druhou Nitrou majú 12-bodový náskok a v prvom kole play off sa stretnú s ôsmym tímom po základnej časti. Tým bude buď Martin alebo Zvolen.

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.