Weiss na prokuratúre nepochodil. Jeho sťažnosť zamietli

Na snímke Vladimír Weiss ml. počas tréningu pred zápasom B-skupiny na Majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovensko
Zdroj: TASR/AP

Televízii Markíza to potvrdil námestník Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

Futbalista Vladimír Weiss ml. a jeho obhajca podali sťažnosť voči obvineniu zo strany polície. Bratislavský okresný prokurátor ju zamietol. Televízii Markíza to potvrdil námestník Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček. 

"Dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I sťažnosť obvineného Vladimíra W., podanú proti uzneseniu povereného príslušníka o vznesení obvinenia zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky zamietol," potvrdil.

"K tejto informácii o zamietnutí sťažnosti môjho klienta voči obvineniu polície sa vyjadrovať nebudeme, keďže nám písomne ešte nebolo doručené," povedal v utorok pre TASR obhajca Vladimíra W. mladšieho Juraj Kuráň.

Čo sa stalo?

V nedeľu ráno (2. októbra) zastavila Weissa policajná hliadka na Rázusovom nábreží. Šoféroval luxusné auto, v ktorom sa malo nachádzať až desať ľudí. Futbalista sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, preto sa naňho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Weissa na druhý deň polícia obvinila a z cely predbežného zadržania ho prepustila až po viac ako 30 hodinách.

BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti