Šport

Malý černošský chlapček zamotal hlavu Neymarovi

ney.jpg

A má pamiatku na celý život.

Brazílsky útočník Neymar má po celom svete mnoho negatívnych fanúšikov pre prílišnú ochotu padať na trávnik v osobných súbojoch, ale v stredu sa ukázal nielen ako vynikajúci futbalista, ale aj človek.

Zdroj: Instagram/Neymar

Brazílčania hrali v stredu v Johannesburgu medzištátny prípravný zápas proti domácej Juhoafrickej republike a po víťaznom stretnutí (výsledok 5:0, pozn.) na ihrisko vybehol malý chlapec.

Zástupcovia JAR sa ho snažili odviesť z trávnika, no vzápätí pribehol 22-ročný útočník FC Barcelona, vzal si ho na ruky a vyčaril mu úsmev na tvári. Neymar následne odkráčal s mladým fanúšikom ku svojim spoluhráčom a spolu s nimi ho začal vyhadzovať nad hlavu. Chlapec sa potom s Neymarom aj nechal odfotiť, aby mal pamiatku na možno najväčší zážitok v živote. Úlohy fotografa sa zhostil obranca FC Chelsea David Luiz. 

https://www.youtube.com/watch?v=uNUuNRmxSCA


Strieborný medailista z OH 2012 v Londýne bol kľúčovou postavou pri brazílskom víťazstve 5:0, keď strelil tri góly. Neymar sa presadil na konci prvého polčasu, potom v úvode druhého a tretí gól strelil v samom závere zápasu. Okrem neho sa ešte tešili z presných zásahov stredopoliar FC Chelsea Oscar a záložník Manchestru City Fernandinho.

JOHANNESBURG/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.