Na tréningu "baranov" sa objavili aj Handzuš so Sersenom

Michal Handzuš.
Michal Handzuš. Zdroj: TASR

Oboch spájal fakt, že sa v plnom zaťažení objavili na ľade po dlhšom čase.

Na štvrtkovom tréningu hokejistov HC'05 iClinic Banská Bystrica sa objavili prvýkrát aj Michal Handzuš a Michal Sersen. Oboch spájal fakt, že sa v plnom zaťažení objavili na ľade po dlhšom čase. Michal Sersen po zranení a špirálovitej zlomenine nohy z májových MS v Petrohrade, Michal Handzuš po oddychu a viacmesačnom pobyte v zámorí.

Michal Sersen, obranca bratislavského Slovana, by mal v drese banskobystrických "baranov" nastúpiť v dvoch nadchádzajúcich zápasoch - v piatok proti L. Mikulášu a v nedeľu v Nových Zámkoch. "Cítim sa momentálne fajn, nie je to úplne ideálne, no chýba mi zápasová prax, preto som tu," povedal po tréningu. "Postupne som už vedel, že návrat sa blíži, tréner mi navrhol, či by som si nešiel pár zápasov odohrať do Banskej Bystrice a ja som proti tomu nič nemal."

U Michala Sersena sa prehĺbil hokejový hlad. "Už sa teším, že môžem nastúpiť, len verím, že noha bude poslúchať a nenarobí mi nejaké problémy. Mne je to jedno, proti komu si zahrám, len viem, že to bude pre mňa dosť náročné. Na tréningu som cítil ešte nejaký deficit, no vcelku je to fajn."

Michal Handzuš sa po dlhšom čase, ktorý uplynul od finálového konca v play off TL, vrátil medzi svojich. "Odvtedy som s rodinou trávil dni v Chicagu, sme radi, že sme tam boli, teraz som zasa rád, že som doma. Aj som si niečo odrobil na tréningoch nasuchu, v lete som si však doprial voľno, pretože som potreboval úplne vypnúť."

Zatiaľ sa nevie, či sa Michal Handzuš úplne zapojí do zápasového kolotoča. "Nebol som dlho na ľade, žiadne plány nemám, chcem si najmä potrénovať a časom sa uvidí, či budem schopný nastúpiť. Tréningy na ľade mi chýbali, tešil som sa na ne, no uvedomujem si, že na mňa čaká ešte dlhá cesta, čiže ani nerozmýšľam o tom, kedy budem hrať. A ak narážate na moju bradu, ktorá pripomína staré dobré časy - jednoducho, nemal som čas sa oholiť, no aj na to príde."

V Chicagu, kde sa pred šiestimi rokmi radoval s "jastrabmi" zo Stanley Cupu, si Michal Handzuš užíval aj atmosféru NHL a výkony Mariána Hossu. "Hrá super, padá mu to tam, má okolo seba dobrých hráčov. V lete si oddýchol od neustále dlhých sezón, pomohlo mu to a keď strelil pár gólov, tak sa rozbehol. No a čo sa týka možností súčasného banskobystrického tímu, sledoval som ho na diaľku, aj s chalanmi som bol v kontakte, hrajú dobre. Sami však vedia, že nič sa nevyhráva v novembri. Samozrejme, dobré je, že sú prví v tabuľke, ale podstatné bude načasovať optimálnu formu na marec."

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti