Šport

Krutá pravda o Schumacherovi! Pomôže mu iba zázrak

Michael zašiel do hustého snehu mimo zjazdovku
Zdroj: DailyMail

Rodine to oznámili lekári.

Rodina sedemnásobného majstra sveta F1 Michaela Schumachera sa dozvedela krutú pravdu. Vraj na uzdraveniu mu „pomôže iba zázrak", píše Daily Mail. „Je v hroznom stave, ale pokiaľ to nepovolí rodina, nemôžeme o tom písať," povedal starší nemecký novinár.

Jeho manažérka však pre agentúru dpa uviedla, že zdravotný Schumachera zostáva nezmenený a stále pokračuje proces prebúdzania. "Michael je stále vo fáze zobúdzania. Situácia sa nezmenila," uviedla vo svojom vyhlásení manažérka Sabine Kehmová. "Všetky publikované informácie o zdravotnom stave, ktoré nie sú potvrdené tímom lekárov starajúcich sa o Michaela alebo jeho manažmentom, treba považovať za nepravdivé."

Napríklad taliansky denník La Gazzetta dello Sport nedávno informoval, že Schumacher nie ja ne umelej ventilácií a dýcha sám. Naopak, magazín Focus magazín napísal, že boli komplikácie pri jeho prebúdzaní.

Dnes 45-ročný pretekár, ktorý utrpel vážny úraz na svahu v alpskom stredisku Meribel, je v kóme od 29. decembra. Lekári sa ho snažia pomaly prebúdzať z umelého spánku. Sedemnásobný majster sveta v "efjednotke" narazil mimo zjazdovky do skaly a utrpel vážne zranenia hlavy.


GRENOBLE/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti