Syn Waynea Rooneyho trénuje v akadémii, paradoxne nejde o klub jeho otca

Syn Waynea Rooneyho Kai.
Zdroj: thesportbible.com

Wayne Rooney nie je prvým hráčom United, ktorý nedal syna do akadémie "červených diablov".

Hoci má len sedem rokov, už nasleduje svojho otca a verí, že raz bude takým skvelým futbalistom ako on. Reč je o synovi kapitána Manchestru United a anglickej reprezentácie Wayneovi Rooneym.

Kai Rooney sa objavil v akadémii manchesterského klubu . Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby šlo o tú z Old Trafford. Mladý Rooney však cibril svoje nadanie v konkurenčnom City, za prítomnosti otca a deda. 

Jeden z trénerov tejto akadémie sa na margo chlapcov tejto vekovej kategórie vyjadril: "Veľká časť detí chce byť čistým zakončovateľom, lenže v takomto veku je to najmä o tom, aby si futbal vychutnávali. Nepozeráte sa na to, či niekto sa viac hodí na post útočníka alebo stredného záložníka, ale sledujete napríklad to, či hráč pri futbale používa rozum, ako prihráva a či vie počúvať a učiť sa."

Wayne Rooney nie je prvým hráčom United, ktorý svojho potomka zveril do opatery akadémie City. Pred ním to skúsili Robin van Persie so synom Shaqeelom či Andy Cole, respektíve jeho syn Devante.

Anglické tímy majú zákaz podpisovať kontrakty s deťmi mladšími ako deväť rokov. Kai tak má ešte dva roky čas na rozmyslenie a výber klubu. Žeby sa ozval aj Everton, v ktorom začal svoju hviezdnu kariéru jeho otec Wayne?

Kai Rooney zápasy United očividne prežíva veľmi horlivo

https://www.youtube.com/watch?v=BDUUQK_yfmQ


MANCHESTER/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti