Košíckí futbalisti boli na berlínskom námestí krátko pred útokom

Ťahač kamióna, ktorý vrazil v Berlíne do ľudí na vianočných trhoch.
Zdroj: TASR/AP

Do Nemecka šli pozrieť kamaráta Ondreja Dudu.

Pri pondelkovom večernom teroristickom útoku na vianočnom trhu v centrálnej berlínskej štvrti Charlottenburg, kde nákladný automobil usmrtil 12 ľudí a približne ďalších 50 zranil, mali obrovské šťastie košickí futbalisti.

Ako informuje portál kosicednes.sk, hráči druholigovej Lokomotívy František Pavúk a Boris Gáll, kapitán VSS František Vancák a s nimi aj Tomáš Huk (momentálne pôsobí v Dunajskej Strede) sa vybrali do hlavného mesta Nemecka na návštevu za kamarátom Ondrejom Dudom, slovenským reprezentantom a hráčom berlínskej Herthy.

„Ondrej nás v pondelok všetkých pozval na obed. Zostali sme potom ešte v centre mesta. On mal podvečer svoj program, lebo šiel rehabilitovať za fyzioterapeutom. Ja s priateľkou Miškou sme sa išli prejsť práve na vianočné trhy a na mieste tragédie sme boli okolo šiestej, teda dve hodiny predtým, než sa to stalo..." opisoval František Pavúk sled pondelkových udalostí. 

"V pondelok večer sme mali v pláne všetci spolu v partii si pozrieť televízny prenos z liverpoolskeho futbalového derby. Vybrali sme sa teda k Ondrejovi Dudovi, keďže spíme u neho. Autom sme prechádzali znova okolo trhov a stánkov, mohli byť dve minúty po šialenej jazde kamióna. Všetko bolo úplne čerstvé, videli sme hrozné veci, na mieste tragédie nebola ešte ani polícia..." rekapituloval Pavúk.

BERLÍN/rd, kosicednes.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti