Úspešný paralympionik Metelka zvažuje, že bude reprezentovať inú krajinu

Jozef Metelka.
Jozef Metelka. Zdroj: TASR

Nie je tajomstvom, že Metelka dlhodobo nie je spokojný s podmienkami, aké vládnu v dráhovej cyklistike na Slovensku.

Jozef Metelka patril k najúspešnejším slovenským reprezentantom na letných paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Paracyklista získal zlato v stíhacích pretekoch na 4 km a v časovke kategórie C4, strieborný kov vybojoval v pretekoch na 1 km s pevným štartom. Počas roka vytvoril nový svetový rekord v stíhačke a v kategórii MC4 bol líder Svetového pohára.

Napriek veľmi úspešnej sezóne zakončenej ziskom "strieborného pedálu" paracyklista zvažuje, že zmení reprezentačný dres. Metelka v rozhovore pre sport24.sk prezradil, že dostal ponuku reprezentovať inú krajinu.

„Mám ponuku ísť pretekať za iný štát. Uvidíme, ako vyjdú rokovania so slovenskou stranou. Paracyklistika nemá klasické World Tour tímy, ako to vidíme v prípade saganovcov, jazdí sa za jednotlivé krajiny aj počas roka. Osobne sa pri cyklistike cítim na 50 percent Brit a na 50 percent Slovák. Dúfam, že na Slovensku budú vedieť doceniť výkony a to, o čo sa historicky snažím a že tu ostanem. V prípade, že sa veci pohnú iným smerom, uvidíme, kde skončím o rok," uviedol paracyklista.

Ponuka vraj prišla z Veľkej Británie

Metelka odmietol konkretizovať, z akej krajiny prišla ponuka, ale sport24.sk má informácie, že išlo o Veľkú Britániu. Nie je tajomstvom, že Metelka dlhodobo nie je spokojný s podmienkami, aké vládnu v dráhovej cyklistike na Slovensku. Čo všetko sa musí zmeniť?

„Musia sa nastaviť podmienky pre systém fungovania dráhovej cyklistiky na Slovensku. Nedokážem odpovedať, kedy sa tak udeje, pretože na túto tému sa so mnou zatiaľ nik nerozprával. Chcel by som nastaviť podmienky na celý olympijský cyklus, neviem fungovať z roka na rok," vysvetlil Metelka.

BRATISLAVA/TASR, kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti