Schumacher je stále v kóme. Denne cvičí a lekári ho stavajú aj na nohy

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Najväčším nebezpečenstvom je pre sedemnásobného majstra sveta zápal pľúc.

Michael Schumacher leží po nehode na lyžiach v Meribel už 10 týždňov v kóme a asi vás prekvapí, čo všetko s ním nemocničný personál vykonáva. Okrem mnohých odborných vyšetrení musí sedemnásobný majster sveta denne cvičiť. A to tak, že ho stavajú na nohy.

Aj keď Schumachera podporujú ľudia na celom svete, modlia sa a želajú si jeho prebudenie, sedemnásobný majster svete je stále v kóme. Ako ale človek v takomto stave vyzerá a čo všetko s ním vykonávajú?

Z jeho tela vedie veľké množstvo hadičiek. Prostredníctvom nich Schumacher dýcha, prijíma lieky aj všetku výživu. Zároveň hadičky slúžia i k odvádzaniu odpadových látok. Všetko, čo zo Schumacherovom tela vyjde, je pozorne sledované. Najmä moč, ktorý je podrobovaný mikrobiologickým rozborom. Hlavne kvôli baktériám, ktoré by mohli spôsobiť infekciu.

Schumacher inak leží na špeciálnom vzduchom plnenom matraci, ktorý má zabraňovať vzniku preležanín. A podľa informácií serveru DailyMail s legendou F1 lekári denne cvičia. A to dokonca aj tak, že ho stavajú na nohy. To, aby krv v žilách lepšie prúdila.

Experti na podobné stavy sa zhodujú, že aj napriek všetkej starostlivosti a cvikom je najväčším nebezpečenstvom zápal pľúc. Keď je totiž človek v kóme, má potlačený prehĺtací reflex a do pľúc sa môžu dostávať sliny. Tie potom môžu byť živnou pôdou pre mikroorganizmy a spôsobiť infekciu.

BRATISLAVA, tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti