Šport

Varlamov sedieť nepôjde. Za kopnutie priateľky ho vyšetrujú na slobode

 Semion Varlamov z Colorado Avalanche
Zdroj: SITA

Po incidente ho prepustili na kauciu.

Hokejový brankár Semion Varlamov bude čeliť obvineniu z domáceho násilia naďalej na slobode. Rozhodol o tom v pondelok na krátkom pojednávaní sudca v Denveri. 

Zdroj: SITA
Ruský gólman z klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche pred sudcom nevypovedal, na otázky odpovedal iba stručne áno alebo nie a rovnako sa zdržal komentára aj pri odchode zo siene. Sudca ho formálne informoval, že je obvinený z trestného činu napadnutia tretieho stupňa. Termín ďalšieho pojednávania stanovili na 22. januára.

Varlamova zatkla koncom októbra polícia a neskôr ho prepustila na kauciu 5 000 USD, pretože sa mal dopustiť voči svojej priateľke domáceho násilia. Podľa coloradského práva môže dostať až dvojročný podmienečný trest pobytu za mrežami.

Jeho priateľka, 24-ročná Jevgenija Vavriňuková, vypovedala, že ju Varlamov kopol do hrudníka a skákal po nej, keď ležala na zemi ich spoločného apartmánu. Mal ju navyše ťahať za vlasy a povedať jej, že by ju zbil ešte viac, ak by sa nachádzali v Rusku. Hráčov právny zástupca obvinenia odmieta.

Varlamov je horúcim kandidátom na ruský dres na blížiacej sa zimnej olympiáde v Soči. Naďalej cestuje s tímom Colorada a má dôveru trénera, naposledy vychytal v sobotu triumf 3:2 po nájazdoch nad Minnesotou. Podľa nariadanie súdu sa nesmie zdržiavať v blízkosti svojej priateľky, nesmie piť alkohol a byť ozbrojený.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.