Šport

Konečne dobrá oficiálna správa: Schumacherov stav sa zlepšil!

Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na
Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na okruhu v Hockenheime v júli 2006. Zdroj: TASR

"Sme presvedčení, že Michael sa z toho dostane a prebudí sa z kómy," tvrdí manažérka.

Zdravotný stav bývalého pretekára F1 Michaela Schumachera javí prvýkrát od decembrovej nehody malé náznaky zlepšenia. Uviedla to Schumacherova manažérka Sabine Kehmová pre agentúru Reuters s tým, že stále pokračuje proces jeho prebúdzania. 

Zdroj: TASR

"Sme presvedčení, že Michael sa z toho dostane a prebudí sa z kómy," uviedla vo svojom vyhlásení Kehmová a dodala: "V tejto chvíli musíme byť trpezliví, ale u Michaela sa občas prejavia mierne povzbudivé náznaky zlepšenia."

Štyridsaťpäťročný Nemec je od decembrového pádu na lyžovačke v alpskom stredisku Meribel v kóme a lekári sa ho snažia pomaly prebúdzať z umelého spánku. Sedemnásobný majster sveta v "efjednotke" narazil mimo zjazdovky do skaly a utrpel vážne zranenia hlavy.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.