Šport

Slovensko získalo na paralympiáde v Soči ďalšie dve medaily!

Henrieta Farkašová, paralympiáda.
Henrieta Farkašová, paralympiáda. Zdroj: SITA

Postarali sa o ne naše lyžiarky.

Slovensko získalo na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v stredajšom programe dve bronzové medaily v alpskom lyžovaní.

Henrieta Farkašová sa zo zisku tretieho najcennejšieho kovu tešila v slalome zrakovo postihnutých, Petra Smaržová vybojovala medailu rovnakého lesku medzi telesne postihnutými - stojacimi.

Medailová zbierka Slovenska sa tak rozrástla na 5 kusov (2-1-2).

Zdroj: SITA
 

"Cesta k medaile bola strastiplná. Nebolo to úplne ono v mojom podaní na svahu, najmä prvé kolo bolo veľmi opatrné. Do druhej jazdy som dala viac aktivity, ale stále tomu chýbala iskra. Po dvoch predchádzajúcich výpadkoch to je však veľmi povzbudivé. Tešíme sa aj z tohto bronzu, keďže slalom je zvyčajne moja slabina," uviedla v prvej reakcii Henrieta Farkašová, ktorá si zachovala bronzovú pozíciu z prvého kola.

"Určite sa veľmi tešíme, veď bronzovú medailu sme doteraz nemali," potvrdila navádzačka Natália Šubrtová. Okrem tohto bronzu má duo Farkašová - Šubrtová na konte aj štyri zlaté a jednu striebornú medailu. Lepšiu bilanciu nemá žiadny iný slovenský športovec v histórii zimných paralympijských hier.

Petre Smaržovej patrila v kategórii stojacich po prvom kole piata pozícia a z nej zaútočila na celkovú bronzovú priečku. Na rovnakej medailovej pozícii skončila aj pred štyrmi rokmi na ZPH vo Vancouveri, ale v obrovskom slalome. "Z tých dvoch pretekárok, ktoré boli po prvom kole predo mnou, som zlato priala práve Holanďanke Jochemsenovej, ktorá napokon spadla. Kopec v Rusku mi sedí, lebo pred rokom vo finále Svetového pohára som tu vyhrala druhé kolo. Na medailu som však dnes vôbec nemyslela, takže teraz som prekvapená a šťastná," povedala v prvej reakcii Smaržová.ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Slalom (1.+2. kolo) - ženy - zrakovo postihnuté:

1. Aleksandra Frantcevová, navádzač Pavel Zabotin (Rus.) 2:01,24 min,

2. Jade Etheringtonová, navádzačka Caroline Powellová (V. Brit.) +0,65,

3. Henrieta Farkašová, navádzačka Natália Šubrtová (SR) +1,70

Ženy - stojace:

1. Andrea Rothfussová (Nem.) 1:59,85 min,

2. Inga Medvedevová (Rus.) +6,85,

3. Petra Smaržová (SR) +7,06.

SOČI/TASR, SITA - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.