Handzuš spoznal svoj trest za faul na Hričinu. Uvažuje o konci kariéry

Michal Handzuš pred zápasom 35. kola hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica - Zvolen.
Michal Handzuš pred zápasom 35. kola hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica - Zvolen. Zdroj: TASR

DK SZĽH pôvodne chcela vyniesť verdikt už minulý týždeň vo štvrtok, ale 39-ročný center sa disciplinárke ospravedlnil zo zdravotných dôvodov.

Michal Handzuš dostal od Disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) trojmesačný dištanc. Skúsený útočník Banskej Bystrice pyká za zákrok na Tomáša Hričinu v šlágri 38. kola Tipsport Ligy na ľade Košíc, ktorý sa hral v piatok 13. januára.

Na základe pondelkového verdiktu môže Handzuš po polovici trestu požiadať o jeho prekvalifikovanie. Handzuš už v 9. minúte hrubo fauloval Hričinu a za nebezpečný zákrok dostal od rozhodcov trest na 5 min plus do konca zápasu. Otrasený Hričina zostal ležať na ploche, z ľadu ho odniesli na nosidlách a putoval rovno do nemocnice.

Zdroj: TASR

Duel, ktorý poznačilo mnoho vylúčení a dovedna 132 trestných minút, napokon lepšie zvládli hostia, "barani" vyhrali 3:2. Hričina skončil s podvrtnutou krčnou chrbticou a ľahším otrasom mozgu, aktuálne sa zotavuje v domácej liečbe, pričom berie lieky na silné bolesti hlavy. Handzuš sa už zranenému hráčovi telefonicky ospravedlnil.

DK SZĽH na základe podnetu od HC Košice začala proti Handzušovi disciplinárne konanie. Pôvodne chcela vyniesť verdikt už minulý týždeň vo štvrtok, ale 39-ročný center sa disciplinárke ospravedlnil zo zdravotných dôvodov. V pondelok už bol majster sveta z Göteborgu na zasadnutí prítomný.

"Nezostáva mi nič iné, len tento trest akceptovať. Najskôr sa však musím rozhodnúť, či vôbec budem pokračovať v kariére. Keď áno, po uplynutí polovice trestu sa určite odvolám, urobil by to každý. Nemyslím si, že mi tento trest vzal chuť do hokeja. Život však prináša rôzne udalosti a ja sa snažím neriešiť nič horúcou hlavou. Mám teraz dosť času, aby som porozmýšľal a rozhodol sa, či budem v kariére pokračovať," povedal Handzuš.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti