Cavendish zrejme nevie zniesť prehru, toto povedal na Saganov triumf z MS

Mark Cavendish na archívnej snímke so zeleným dresom z Tour de France 2016.
Zdroj: TASR/AP

Tridsaťjedenročný Brit súperil na šampionáte v katarskej Dohe s našim fenoménom prakticky do posledného metra.

Zdá sa, že jeden z najväčších rivalov slovenského cyklistického fenoména Petra Sagana Mark Cavendish nesie prehry ťažšie. Inak sa nedá pochopiť, čo povedal v rozhovore pre cyclingtips.com na adresu populárneho Žilinčana ohľadom jeho triumfu na minuloročných MS.

Tridsaťjedenročný Brit súperil na šampionáte v katarskej Dohe s našim fenoménom prakticky do posledného metra, lenže výberom zlej pozície sa z obhajoby víťazstva radoval náš reprezentant.

„Priznám sa, že doteraz som ten záber nevidel. Jednoducho som mal smolu. Raz máte šťastie, raz smolu. Mnohí si myslia, že Sagan urobil správne rozhodnutie, lenže v mojich očiach mal len obyčajné šťastie. Stane sa to raz v tisícke prípadov, teraz to vyšlo jemu."

Cavendish pokračoval ďalej a predsa len Sagana ocenil: "Okolnosti, ktoré vo finále zavážili, boli tie podstatné. Hoci, nemožno ich predvídať. Sagan si to neprizná, pretože je to proste on. Ide však o jedného z najlepších cyklistov, akí kedy žili. Je dobré, že práve on je svetovým šampiónom. Má ho ten, ktorý si ho zaslúži," dodal.

Posledné metre MS 2016


BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti