Šport

Šéf najlepšieho futbalového klubu sveta ide do "basy". Na tri a pol roka

Bez názvu.jpg

Pamätníci československého futbalu naňho majú dobré spomienky, spred takmer 40-tich rokov.

Prezident futbalového klubu Bayernu Mníchov Uli Hoeness si odsedí tri a pol roka za mrežami. Šesťdesiatdvaročný funkcionár dostal vo štvrtok trest za daňové úniky vo výške 27,2 milióna eur.

Súd rozhodol, že Hoenessove dobrovoľné priznanie k podvodu nebolo úplné a preto nespĺňa podmienku pre udelenie amnestie podľa nemeckých daňových zákonov, ktorých cieľom je, aby sa vinníci sami priznali k protizákonným aktivitám.

Hoeness, ktorý premenil bavorský tím na jeden z najlepších na svete, v stredu priznal, že zatajil na daniach až 27,2 milióna eur. Štátny zástupca Achim von Engel zamietol požiadavku Hoenessa, aby nebol súdený za trestný čin a vyhol sa väzeniu, keďže sa sám dobrovoľne priznal k daňovým únikom. Von Engel mohol pre vinníka žiadať až desať rokov za mrežami, namiesto toho navrhol päť a polročný trest. Súd mu nakoniec "odklepol" o dva roky nižšiu sadzbu.

Majster sveta z roku 1974 čelil obvineniu, že si nesplnil daňové povinnosti spojené s hotovosťou uloženou na jeho účte vo švajčiarskej banke. V januári 2013 z vlastnej vôle informoval úrady o svojom účte i o nenahlásených príjmoch na ňom z obchodovania na burze v rokoch 2003 až 2009.

 

Euro 1976

Na Uliho Hoenessa majú dobré spomienky aj pamätníci československého futbalu. V roku 1976 získalo Československo titul majstrov Európy po dramatickom finálovom penaltovom rozstrele s Nemeckom. Po prvých troch kolách boli oba celky stopercentné. Ako štvrtý si Čechoslovákov postavil loptu Ladislav Jurkemík, ktorý takisto nezaváhal. No a potom prišiel na rad Uli Hoeness. Nemecký útočník s levou hrivou napriahol a prestrelil. Víťazstvo potvrdila dnes už kultová penalta Antonína Panenku.

https://www.youtube.com/watch?v=qw6SOSMWbYkMNÍCHOV/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.