Trapas v Spojených štátoch: Nemeckým tenistkám zaspievali na Fed Cupe nacistickú hymnu!

Nemeckým tenistkám zaspievali nacistickú hymnu.
Nemeckým tenistkám zaspievali nacistickú hymnu. Zdroj: Reuters

Andrea Petkovicová si najskôr myslela, že ide o skrytú kameru, neskôr zúrila.

Organizátori fedcupového stretnutia USA - Nemecko veľmi podcenili prípravu. Pri úvodnom ceremoniáli na Havaji zahrali nemeckým tenistkám nacistickú hymnu! Americkému učiteľovi Willovi Kimbleovi, ktorý hymnu zaspieval, ešte aj prítomní diváci zaspievali. Informuje portál tn.cz.

Zdroj: Reuters

Nemeckým tenistkám do smiechu rozhodne nebolo. "Jule Görgesová začala plakať hneď, akonáhle začula prvé slová," opísala tragikomické okamihy na tlačovej konferencii Andrea Petkovicová, členka nemeckého tímu. Tá priznala, že so slzami v očiach doslova zúrila.

Petkovicová si pripadala, ako keby na Nemky niekto skúsil zlý vtip. "Nechápem, že sa niečo také stane v Amerike 21. storočia. Možno ešte niekde v Timbuktu. Takáto ohavnosť sa mi ešte nestala. Najskôr som si pripadala ako v skrytej kamere, lenže potom prišiel šok," dodala šokovaná Petkovicová.

Nemecká hymna má tri slohy, prvé dve, keďže sú späté s nacistickou Veľkonemeckou ríšou sa dnes nespievajú a spieva sa len tretia, ktorá je "neškodná".

Nemecké tenistky, ktoré na videu rovnako spievajú, nespievajú slová prvej slohy, ako americký učiteľ, ale tú správnu tretiu slohu.

Viac informácií o nemeckej hymne sa dozviete na stránke Wikipedia.

HAVAJ/TVNOVINY/tn.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti